Sergio Agüero, David Silva, Alvaro Negredo i inne gwiazdy Manchesteru City w Polsce? To całkiem możliwe czytamy w przegladsportowy.pl.

Anglicy planują przyjazd na pierwsze letnie zgrupowanie w lipcu do Gniewina na Kaszubach. Renoma ośrodka przy hotelu Mistral Sport urosła dzięki pobytowi w nim reprezentacji Hiszpanii w trakcie EURO 2012. Późniejsi mistrzowie Starego Kontynentu bardzo chwalili sobie pobyt w Gniewinie.

Jak udało dowiedzieć się dziennikarzom Przeglądu Sprtowego, to samo miejsce bardzo poważnie brane jest pod uwagę przez The Citizens jako lokalizacja lipcowego obozu przygotowawczego, który potrwałby 10 dni (13-22 lipca). - Dostaliśmy zapytanie ofertowe z agencji First Wave Sports odnośnie ewentualnej organizacji wizyty topowego angielskiego zespołu. Nie jest on jednak wymieniony z nazwy - zaznacza Dariusz Tokarski, dyrektor ds. marketingu hotelu Mistral Sport.

Wiadomo, że chodzi właśnie o Manchester City. Stoi za tym holenderski menedżer Jan de Zeeuw, od lat związany z naszym krajem. To właśnie on, dzięki znajomości z menedżerem Manchesteru City Manuelem Pellegrinim, ma pomóc Anglikom w organizacji zgrupowania w Polsce. - Pellegrini słyszał wiele dobrych rzeczy o Gniewinie i jest za przyjazdem na zgrupowanie właśnie tam, a nie na przykład w Austrii - mówi de Zeeuw.

Zawodnicy City mieliby rozegrać u nas dwa mecze kontrolne. Rywalami mogą być Lechia Gdańsk i Lech Poznań, choć to jeszcze nic pewnego. Za tymi klubami przemawiają nie tylko względy logistyczne, ale również duże i nowoczesne stadiony, na których z pewnością zasiadłoby wielu fanów futbolu, chcących obejrzeć w akcji czołowych piłkarzy świata. Zapotrzebowanie jest, o czym świadczy niedawny sparing lechistów z Barceloną.

Jeśli wizyta Manchesteru City w Gniewinie dojdzie do skutku, skład, w jakim zespół ten przyjechałby do Polski, i tak uzależniony będzie od losów poszczególnych reprezentacji podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii. Finał mundialu zaplanowano na 13 lipca, czyli w dniu ewentualnego przyjazdu angielskiej drużyny do naszego kraju. Wiadomo, że zgodnie z regulaminem FIFA, zawodnikom uczestniczącym w imprezach mistrzowskich rozgrywanych pod egidą światowej federacji, przysługuje trzytygodniowy urlop, liczony od dnia zakończenia udziału danej drużyny w imprezie.

Nadchodzący tydzień powinien przynieść więcej konkretów w sprawie przyjazdu zespołu prowadzonego przez Manuela Pellegriniego do naszego kraju. Z pewnością ewentualny sparing Lechii z Manchesterem City byłby sporym wydarzeniem.

Źródło: premier-league.przegladsportowy.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora