Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej PZPN podjęto decyzję o karach za zachowania kibiców Gryfa Wejherowo we wtorkowym meczu Totolotek Pucharu Polski z Lechią Gdańsk.

Przypomnijmy, że w pewnym momencie kibice Gryfa strzelali z rakietnicy w kierunku Zlatana Alomerovicia. Na szczęście pocisk ominął bramkarza Lechii i nikomu nic się nie stało.

Tym niemniej, niżej opisana kara nałożona przez PZPN jest bardzo delikatna, by nie powiedzieć śmieszna.

Treść komunikatu:

Po rozpatrzeniu sprawy, dotyczącej braku porządku i bezpieczeństwa na stadionie podczas meczu Totolotek Pucharu Polski, rozegranego pomiędzy klubami Gryf Wejherowo a Lechia Gdańsk 24 września 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła:

a) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym;

b) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach II ligi;

c) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku. 

źródło: PZPN / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora