Runda jesienna piłkarskiej Ekstraklasy już za nami.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi statystykami pierwszej drużyny Lechii Gdańsk. W naszym serwisie znajdziecie kompletne dane dotyczące występów piłkarzy Lechii w tym zmiany, kartki, bramki.

Jesień 2012 - kadra Lechii Gdańsk

Podczas trwania całej rundy jesiennej w biało-zielonym trykocie wystąpiło 25 piłkarzy. Każdy z nich posiada u nas swój profil osobowy, dzięki czemu macie w jednym miejscu możliwość zapoznania się z całą dotychczasową karierą danego piłkarza w barwach Lechii Gdańsk.

Komplet występów na jesieni zanotował tylko jeden piłkarz, jest nim Łukasz Surma. Jeżeli popularny Surmik utrzyma formę to jest szansa, że już niedługo będzie piłkarzem, który zaliczył najwięcej ligowych występów w Ekstraklasie.

Profil Łukasza Surmy

Bramki strzeliło w sumie 8 piłkarzy a najlepszym strzelcem Lechii był oczywiście Abdou Razack Traore, który w 13 występach aż 9 razy dziurawił bramkę rywali Lechii. Niestety wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że więcej goli już dla Lechii nie strzeli. Przypomnijmy, że Traore występował w Lechii do tej pory 72 razy, strzelając 27 bramek i notując aż 19 żółtych kartek.

Profil Abdou Razack Traore

10 sędziów prowadziło mecze Lechii w rundzie jesiennej. Co ciekawe jeden z nich Tomasz Musiał sędziował aż 3-krotnie. Dodajmy 3 razy wygrali goście.

Jesień 2012 - oni sędziowali mecze Lechii

Jesień 2012 - wszystkie ligowe mecze Lechii

Poza meczami ligowymi, biało-zieloni występowali również w rozgrywkach Pucharu Polski. Niestety szybko o tym zapomnieliśmy, gdyż już w 1/8 Lechia odpadła z rywalizacji

Jesień 2012 - Mecze Lechii w Pucharze Polski

W Pucharze Polski zagrało 19 piłkarzy Lechii, którzy w sumie strzelili zaledwie 3 bramki.

Jesień 2012 - Kadra Lechii w Pucharze Polski

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora