Lechia Gdańsk powraca do ligowej rywalizacji. W sobotę o 20:00 Biało-Zieloni zmierzą się w Opolu z miejscową Odrą. Jaki skład zdecyduje się wystawić trener Grabowski?

Zacznijmy od bloku defensywnego. Na przedmeczowej konferencji prasowej Szymon Grabowski zapowiedział, że nie przewiduje zmiany w bramce, mimo błędów, które przytrafiły się ostatnio Bogdanowi Sarnawskiemu. To oznacza, że ponownie powinniśmy ujrzeć go na placu gry. Z kolei w obronie na bokach powinniśmy zobaczyć Dawida Bugaja, który mówił z kolei w swoim przedmeczowym wystąpieniu, że jest wdzięczny szkoleniowcowi za zaufanie, a także dawno niewidzianego na placu gry Miłosza Kałahura. Na środku obrony zaś zobaczymy najpewniej dwóch pozyskanych tego lata stoperów - Eliasa Olssona oraz Andrieia Chindrisa.

Nieco większe pole manewru szkoleniowiec gdańszczan ma w linii pomocy. Wiadomo, że w Opolu nie zagra Iwan Żelizko, który ma na koncie już cztery żółte kartki. W obliczu jego nieobecności na defensywnej pomocy zagrają pewnie Rifet Kapić i Tomasz Neugebauer, który ostatnio był na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Nieco wyżej, jako nominalna "10" ustawiony powinien być Luis Fernandez. Na skrzydłach tym razem dalibyśmy szansę Conrado oraz Camilo Menie

Na szpicy znów nie ma wielkiego pola manewru. W klubie znajdują się Łukasz Zjawiński i pozyskany 4 września Tomas Bobcek. To właśnie Czech powinien zagrać przeciwko liderowi rozgrywek. O jego cechach trener Lechii na konferencji prasowej wypowiadał się w samych superlatywach. - To napastnik, który da nam liczby i da nam zwycięstwa. Bardzo podoba mi się jego sposób poruszania. To jest człowiek, który zejdzie po piłkę, to człowiek, który dobrze czuje się dobrze w grze kombinacyjnej. Jego dużo umiejętnością jest szukanie sobie miejsca w polu karnym i taka gra "oszukańcza", jeśli chodzi o blok obronny. Cieszę się, że do nas dołączył i mam nadzieję, że już w Opolu wy też zobaczycie jego jakość - przyznał Grabowski. 

Warto też dodać, że do Opola powinni pojechać zarówno Maksym Chłań, jak i Louis D'Arrigo, którzy dołączyli do Lechii na początku września. Niewykluczone są także ich debiuty. 

Przewidywany skład Lechii:  29. Bogdan Sarnawski - 27. Dawid Bugaj, 3. Elias Olsson, 4. Andriei Chindris, 23. Miłosz Kałahur - 7. Camilo Mena, 99. Tomasz Neugebauer, 8. Rifet Kapić, 10. Luis Fernandez, 20. Conrado - 89. Tomas Bobcek

źródło: własne