Weź udział w badaniu naukowym i wypełnij ankietę.

Kibiców Lechii Gdańsk zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu naukowym, przeprowadzanym przez zespół badawczy naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Aby wziąć udział w badaniu należy wypełnić całkowicie anonimowo internetową ankietę.

Celem projektu jest zbadanie roli i miejsca kobiet w świecie piłkarskich kibiców klubowych oraz zmian w środowisku kibiców związanych z rosnącą liczbą kobiet na stadionach. Są to pierwsze tego typu badania w Polsce, a równocześnie badania zaplanowane na najszerszą skalę w porównaniu do tych zrealizowanych w innych krajach.

Tym samym będzie to przełomowe, największe badanie nie tylko w Polsce, ale również na świecie pozwalające uzyskać wiedzę na temat środowiska kibiców uwzględniając jego wewnętrzne zróżnicowanie. Ilościowe opracowanie reprezentatywnych danych pozwoli uzyskać rzetelne wyniki, które będą mogły posłużyć nie tylko do celów naukowych, ale również do budowania polityki klubu wobec różnych grup kibiców, w tym kobiet.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora