Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk i Flota Świnoujście wystąpią w turnieju gwiazd IX Turnieju Energa Cup (dawnej Amber Cup) w Słupsku - informuje gp24.pl.

To już jest pewne. Poznaliśmy praktycznie wszystkie szczegóły dotyczące zmagań IX turnieju do tej pory nazywanego Amber Cup. Styczniowa edycja nosić będzie nazwę Energa Cup.

- Nie dalibyśmy rady zorganizować wszystkiego. Dlatego dzięki Dolinie Charlotty udało się pozyskać ważnego sponsora - mówi Daniel Kaniewski, który jest dyrektorem sportowym słupskiej imprezy. Turniej odbędzie się w dniach 2 -4 stycznia oczywiście w hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. W ostatnim, najważniejszym dniu zmagań wystąpi osiem zespołów, które zagrają w turnieju gwiazd. Z zespołów ekstraklasy w Słupsku pokażą się po raz pierwszy Piast Gliwice, Pogoń Szczecin i tradycyjnie już Lechia Gdańsk.

Dla Piasta i Pogoni ewentualne spotkanie w hali Gryfia będzie rewanżem za ostatnią kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, gdy Piast wygrał 1:0. W hali Gryfia będzie także zespół z I ligi, Flota Świnoujście, której szkoleniowcem jest znany w regionie pomorskim Tomasz Kafarski. Kolejne cztery zespoły turnieju gwiazd to słupscy gospodarze - czwartoligowy Gryf, a także klub, który będzie zwycięzcą turnieju ogólnopolskiego. Do tego dołączą dwa zespoły złożone z piłkarzy dwóch stajni menedżerskich - Fabryka Futbolu i grupa Tomasza Piekarskiego, Sportmar. - Będą u nas znani piłkarze, chociażby Ariel Rybus, Kamil Wilczek, będą Jakub Wawrzyniak i Tomasz Jodłowiec - wylicza Kaniewski. - Prowadzimy rozmowy, by w turnieju wystąpił zespół z Białorusi - Dynamo Mińsk.

Z imprezy bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP Sport. - Patronat nad zmaganiami przyjął PZPN. Zbigniew Boniek, prezes, bardzo promuje naszą imprezę. Wiele dla niej robi Tomasz Iwan, ustczanin ze sztabu reprezentacji Polski - dodaje Kaniewski. Bardzo długo trwały rozmowy na temat przyjazdu do Słupska najlepszego obecnie polskiego klubu - Legii Warszawa. W tej edycji jeszcze nie udało się tego dokonać, ale stołeczna drużyna przekaże na specjalne aukcje koszulki niektórych zawodników obecnego lidera ekstraklasy, a także puchar dla najlepszej drużyny w zmaganiach najmłodszych z rocznika 2005.

Organizatorzy przygotowują specjalną konferencję prasową, której gwiazdą będzie gracz reprezentacji Polski Kamil Grosicki. On będzie twarzą słupskiej imprezy, podobnie jak Sebastian Mila. Kadrowicze będą widnieć na plakatach imprezy. Wstęp jest wolny.

Źródło: gp24.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora