Włoskie US Sassuolo, zgodnie z postanowieniami w umowie, wykupiło Lukasa Haraslina z Lechii. Słowacki skrzydłowy w rundzie wiosennej był wypożyczony, ale od początku w umowie między klubami był obowiązek wykupu. Ponadto dwuletnim kontraktem z Wisłą Płock związał się Paweł Żuk.

Sassuolo miało obowiązek wykupu Haraslina, jeśli utrzyma się w Serie A. Tak się stało, więc słowacki skrzydłowy został definitywnie zawodnikiem Sassuolo. Mówi się, że Lechia otrzyma za niego około 1,5-2 miliony euro.

W rundzie wiosennej Haraslin rozegrał w Serie A siedem spotkań i strzelił jednego gola.

***

Oddanie Pawła Żuka wydaje się mimo wszystko zbyt pochopne. Co prawda 19-latek przez cały sezon nie grał w pierwszym zespole Lechii, ale gdy już dostał szansę w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław, na pewno nie zawiódł. Pokazał się z dobrej strony, udowodnił, że bez problemu może rywalizować na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Inna sprawa, że decyzja o transferze zapadła jeszcze przed meczem we Wrocławiu. W poniedziałek Żuk przechodził testy medyczne w Płocku. Wypadły pomyślnie, więc związał się z "Nafciarzami" dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora