Dziennikarz Radia Gdańsk Włodzimierz Machnikowski informuje, że Tomasz Hajto prawdopodobnie zostanie trenerem Lechii Gdańsk od przyszłego tygodnia.

Tomasz Hajto czeka na posiedzenie rady nadzorczej Lechii S.A. Drużynę przejmie prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.

W sobotę na PGE Arenie w meczu przeciw Cracovii drużynę poprowadzą Tomasz Unton i Maciej Kalkowski. Na trybunach prawdopodobnie zasiądzie większościowy udziałowiec biało-zielonej spółki - Franz Josef Wernze, który w poniedziałek weźmie udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej.

Podczas spotkania tego gremium dojdzie do finalizacji transferu. Prokurent Lechii - Adam Mandziara jest zdeterminowany i dlatego Tomasz Hajto we wtorek może przejąć drużynę. Jeśli doszłoby do konfrontacji, to możliwe jest nawet odwołanie zarządu. Jednak pełniący obowiązki prezesa, oddany Lechii Dariusz Krawczyk stonował swoje stanowisko i waży racje. W rozmowie, która odbył z Radiem Gdańsk stwierdził, że czas zakończyć spory i wyciszyć tematy, które sportowy aspekt spychają na drugi plan.

Ta wypowiedź może świadczyć, że Krawczyk będzie jednak skłonny podpisać się pod nominacją Hajty. Obecność w sobotę na ławce duetu Unton-Kalkowski oddali możliwość bojkotu ze strony kibiców. Szanse na pozostanie obu byłych piłkarzy Lechii na stanowisku trenerów dziennikarz Radio Gdańsk ocenia jako minimalne.

Źródło: radiogdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora