Generał Karol Dymanowski, awansowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stopień generała dywizji, obejmie stanowisko zastępcy szefa sztabu kwatery głównej dowództwa NATO odpowiedzialnego za prowadzenie operacji (SHAPE) – poinformował prezydent. Dlaczego o tym piszemy? Proste Karol DYMANOWSKI to wychowanek Lechii Gdańsk.

3 lata temu poinformowaliśmy Was, że były piłkarz Lechii Gdańsk Karol Dymanowski został generałem. Jest to prawdopodobnie pierwszy w historii piłkarz z biało-zielonym rodowodem, który tak wysoko zaszedł w strukturach wojskowych.

Gen. Karol Dymanowski jest od stycznia 2017 roku dyrektorem Departamentu Polityki Zbrojeniowej (wcześniej był zastępcą dyrektora DPZ), stopień generała brygady otrzymał w 2018 roku. Przed przejściem do MON gen. Dymanowski był krótko szefem zarządu działań niekinetycznych w DGRSZ, natomiast przez około trzy lata szefował sekretariatowi Dowódcy Sił Powietrznych i Dowódcy Generalnego RSZ (w czasie, gdy funkcje te pełnił gen. broni pil. Lech Majewski). Służył też w 1 Ośrodku Radioelektronicznym i w Zarządzie Rozpoznania i Walki Elektronicznej DSP. W 2010 r. jako jedyny oficer polskich Sił Powietrznych został wybrany na przewodniczącego eksperckiej grupy roboczej podległej Konferencji Krajowych Dyrektorów ds. Uzbrojenia.

Teraz mamy przyjemność poinformować o kolejnym awansie. GRATULACJE!

W pierwszej drużynie Lechii Gdańsk Karol Dymanowski zanotował jedynie epizod w meczu derbowym Lechia Gdańsk-Bałtyk Gdynia rozegranym 29 października 1994 roku i zakończonym rezultatem 3:0 dla Biało-Zielonych. Wszedł pod koniec drugiej połowy.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora