Główną rolę w największej polskiej telenoweli transferowej w nadchodzącym zimowym okienku zaklepał sobie już chyba Patryk Małecki.

Skrzydłowemu Wisły kończy się w czerwcu kontrakt i już od stycznia będzie mógł podpisać umowę z nowym klubem.

W mediach przewinęło się już kilka klubów, w których kontynuować karierę mógłby Małecki. Najczęściej mówi się o Pogoni Szczecin, ale podobno poważnie zainteresowane usługami Wiślaka są Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Jego nazwisko widniało nawet na liście transferowej Widzewa Łódź.

Jak czytamy jednak na portalu widzewtomy.net to jedyny łódzki klub występujący obecnie w ekstraklasie nie ma szans na zatrudnienie Małeckiego. Wszystko za sprawą zarobków, których nie może zapewnić mu Widzew. W Pogoni natomiast skrzydłowy może liczyć na pensję w wysokości 50 tysięcy złotych miesięcznie.

O informacje na temat możliwego transferu Wiślaka dziennikarze pogon.v.pl poprosili dyrektora sportowego Pogoni - Grzegorza Smolnego. - Patryk Małecki to naszym zdaniem bardzo dobry zawodnik jakich jest mało w naszej Ekstraklasie - mówi o skrzydłowym Wisły Kraków Grzegorz Smolny.

Pojawiały się w mediach również informacje, że Małecki jest już po wstępnych rozmowach z zarządem Pogoni i ustalany był przyszły kontrakt urodzonego w Suwałkach zawodnika - Nie ma takiego tematu - ucina wątek dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.

Sam zainteresowany nie ukrywa również, że ma oferty z zagranicy. Kilka dni temu mówiono o jednym z klubów 2. Bundesligi. Wszystko wyjaśni się najprawdopodobniej w pierwszych dniach stycznia. Na razie kibice muszą zachować cierpliwość. Małecki natomiast ostatnio wziął udział w charytatywnym turnieju w Suwałkach, gdzie został nawet królem strzelców. 

Źródło: pogon.v.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora