W najbliższą sobotę Biało-Zieloni wejdą w nowy sezon meczem o Superpuchar Polski. Zmierzą się w Gliwicach z Piastem. Zespół gospodarzy z kolei sezon zacznie już jutro. Po raz pierwszy w historii piłkarze Piasta Gliwice, będą rywalizowali o awans do Ligi Mistrzów. W środę zawodników Waldemara Fornalika czeka pierwszy etap tej walki, a mianowicie: wyjazdowa konfrontacja z BATE Borysów.

Tym samym nie trzeba chyba specjalnie namawiać kibiców Lechii Gdańsk do oglądania tego meczu. Transmisja spotkania w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej od godz. 18:35.

Przypomnijmy, że jeszcze po rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu gliwiczanie zajmowali trzecią pozycję i tracili do lidera (Lechii) aż siedem punktów. Wówczas wydawało się, że walka o mistrzostwo Polski rozegra się pomiędzy Legią Warszawa i Lechią Gdańsk. W myśl powiedzenia "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta", Piast skorzystał z pomyłek rywali, sam zaprezentował fantastyczną formę i w połowie maja świętował historyczny tytuł. Tytuł, który otworzył im drogę do walki o awans na salony.

Szczegóły transmisji BATE Borysów – Piast Gliwice:

Początek transmisji: godzina 18:35 (TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna)

źródło: sport.tvp.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora