Po sezonie w Gdańsku zapowiada się totalna rewolucja kadrowa. Wszystko wskazuje na to, że gdańska jedenastka może być nie do poznania.

Bramkarz

W gdańskiej bramce od nowego sezonu ma występować Dariusz Trela. Obecnie zawodnik Piasta Gliwice nie przedłuży kontraktu ze swoim dotychczasowym klubem i ma przenieść się nad morze na zasadzie wolnego transferu. Jego przyjście może spowodować, że z Gdańskiem pożegna się być może Bartosz Kaniecki.

Obrona

Defensywa biało-zielonych ulec wielkim zmianom: karierę kończy Jarosław Bieniuk, a Sebastian Madera zapowiedział odejście z klubu po sezonie. Niepewna wydaje się też kwestia pozostania w grodzie Neptuna Brazylijczyka Deleu, który do tej pory nie przedłużył swojej umowy. Natomiast zainteresowanie Rafałem Janickim i Pawłem Stolarskim wykazują klubu z zachodniej Europy. Spekuluje się, że w zamian do Gdańska mieliby trafić Piotr Celeban oraz Maciej Wilusz. Jest też mowa o pozyskaniu środkowego defensora Tiago Valente z portugalskiego Pacos de Ferreira oraz lewego obrońcy z Vitorii Guimaraes Davida Addy`ego. Pod znakiem zapytania stoi też gra w następnym sezonie w klubie z PGE Areny takich piłkarzy jak Krzysztof Bąk.

Pomoc

Tu też nie obędzie zapewne się bez zmian. Ciężko na dzień dzisiejszy stwierdzić, czy do Benfiki Lizbona nie przejdzie Paweł Dawidowicz. Poza tym kończą się wypożyczenia Macieja Makuszewskiego z Tiereka Grozny oraz Aleksandra Jagiełły z Legii Warszawa. Średnio prezentuje się Piotr Wiśniewski i mało prawdopodobne, by zaproponowano mu dalszą grę w Gdańsku. Jeśli Lechia ma włączyć się do gry o wyższe cele – będzie tu potrzebnych kilka nowych twarzy. Spekuluje się, że Lechia interesuje się pozyskaniem Mateusza Maka z GKS-u Bełchatów i Mateusza Szwocha z Arki Gdynia. Pozyskanie tego ostatniego miałoby wpisywać się w strategię pozyskiwania zdolnych młodych graczy z niżej notowanych drużyn z regionu.

Atak

Tu jak zwykle potrzebni są ludzie, którzy potrafiliby strzelić więcej bramek niż 10 w sezonie. Pewne miejsce na przyszły sezon ma raczej zapewnione Patryk Tuszyński i Piotr Grzelczak. Trudno jednak to samo powiedzieć o Pawle Buzale i Zaurze Sadajewie (który jest tylko wypożyczony z Tiereka Grozny). W kontekście Lechii mówi się o bracie wspomnianego Mateusza Maka – Michale. Jest to młody zawodnik, który posiada już jednak pewne doświadczenie.

Oczywiście ciężko nam odgadnąć jak będą wyglądały roszady w przerwie letniej, zależy to też bowiem od tego, czy Lechia zakwalifikuje się do Europejskich Pucharów.

Kogo wymaniania się w kontekście przyjścia do Lechii:

Dariusz Trela – bramkarz – Piast Gliwice

Piotr Celeban – obrońca- brak klubu

Tiago Valente – obrońca - Pacos de Ferreira

David Addy – obrońca - Vitoria Gimaraes

Maciej Wilusz – obrońca – GKS Bełchatów

Mateusz Mak – pomocnik – GKS Bełchatów

Michał Mak- napastnik- GKS Bełchatów

Mateusz Szwoch – pomocnik – Arka Gdynia