lechia

Lechia Gdańsk może się poszczycić najlepszym 12. zawodnikiem w kraju. Fani Biało-Zielonych nie zawodzą – frekwencja na meczach rozgrywanych na PGE Arenie jest najwyższa w Polsce.


W sumie trzy mecze, które w tym sezonie Lechia grała w roli gospodarza obejrzało ponad 75 tysiące widzów. Sympatycy Biało-Zielonych są pod tym względem absolutnym liderem w T-Mobile Ekstraklasie. Reszta stawki pozostaje daleko w tyle. Dość powiedzieć, że spotkania będącej na drugim miejscu pod kątem frekwencji Legii Warszawa obejrzało dotychczas o ponad 20 tysięcy osób mniej.


- Doping tu jest fantastyczny, przypomina mi to, czego doświadczyłem grając w Niemczech w Arminii – mówił po meczu Lechii z Górnikiem debiutujący w Biało-Zielonych barwach Josip Tadić.


Mecz z zabrzanami obejrzało 18566 widzów. Tym samym został pobity rekord sprzed 25 lat. Wówczas Lechia grając jeszcze na Traugutta 29 podejmowała Górnik, który był ówczesnym mistrzem Polski. Tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a oglądało je 18 tys. ludzi.Dziękujemy, że jesteście tak licznym, 12. zawodnikiem Lechii! Kolejny mecz na PGE Arenie już 30 września.

Źródło: własne / lechia.pl / fot. Marek Wiśniewski