Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec, sobota, 06.10.2018 godzina 18:00, Canal+Sport.

Do dzisiaj wielu Biało-Zielonych kibiców nie może uwierzyć, że zawodnikom gdańskiej Lechii nie udało się wygrać z Nafciarzami. W pierwszej połowie praktycznie nie zagrażająca bramce Lechii drużyna gospodarzy (chyba jedyna groźna akcja to niecelny strzał ‘trenera’ Furmana). Trzy słupki (Nalepa, Łukasik, Paixao), nietrafiony karny (Paixao), nieuznany gol (Paixao) w ciągu jednego spotkania może sugerować, że limit pecha został wyczerpany. Czy tak będzie możemy się przekonać już w najbliższą sobotę o godzinie 18 na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1.

20181005Belka kursy Lechia

Drużyna gości w poprzedniej kolejce także nie zachwyciła. Udało im się jedynie zremisować z zajmującą obecnie najniższe miejsce w Ekstraklasie – Cracovią, a przy lepszej celności Helika i wykorzystaniu przez niego karnego spotkanie mogło się zakończyć zwycięstwem Pasów.

W obecnym sezonie w drużynie gości najlepiej prezentują się Vamara Sanogo (5 goli) oraz Konrad Wrzesiński, który ma po 3 gole i 3 asysty, brał udział w 42,9% wszystkich bramek Zagłębia.

W obu drużynach żaden z zawodników nie pauzuje z powodu przekroczenia limitów kartek (oprócz Peszki, który decyzją Komisji Ligi najszybciej powróci na Derby).

  • Ostatni raz na szczeblu Ekstraklasy Lechia wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 18 czerwca 1961 r.
  • Lechia z golem w każdym z 5 ostatnich meczów domowych.
  • W każdym meczu Zagłębia Sosnowiec w tym sezonie padły co najmniej 2 gole.
  • W 3 ostatnich spotkaniach Lechii u siebie padło łącznie 10 goli.
  • Od 19 marca 2017 r. Lechia nie przegrała domowego meczu, w którym jako 1. strzeliła gola.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora