Portugalczyk Flavio Paixao podpisał nowy kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

- Cieszę się, że zostaję w Lechii na dłużej. Czuję się tutaj jak w domu - prywatnie i sportowo. Już zdobyłem z Lechią Puchar Polski, ale wciąż mam ambicję zdobycia mistrzostwa dla biało-zielonych. Chcę poprowadzić tę drużynę jak najwyżej i cieszę się, że będę to mógł robić przez kolejny rok - powiedział Flavio, cytowany przez oficjalną stronę Lechii.

W trwającym sezonie Flavio Paixao rozegrał w barwach Lechii dziewiętnaście meczów i zdobył osiem bramek, co czyni go najskuteczniejszym piłkarzem biało-zielonych w całych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że Flavio Paixao jest najlepszym strzelcem w historii Lechii w PKO Ekstraklasie, a ponadto najskuteczniejszym obcokrajowcem w polskiej lidze. Dotychczas strzelił 83 gole w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dał się też poznać jako kat Arki Gdynia w meczach derbowych. Niezależnie od formy jego, jak i całej drużyny Lechii, zawsze znajdował sposób na lokalnego rywala. W sumie w sześciu derbowych potyczkach strzelił dziesięć bramek.

Przygodę z polską ligą rozpoczął od dwóch sezonów spędzonych w Śląsk Wrocław. Po dwóch bardzo udanych sezonach we Wrocławiu postanowił zmienić otoczenie i podpisać kontrakt z Lechią, w której występuje nieprzerwanie od 2016 roku.

źródło: Lechia Gdańsk / WP SportoweFakty

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora