Jak podają brazylijskie media, Filipe Nascimento prowadzi negocjacje z Lechią Gdańsk i niebawem ma dołączyć do zespołu trenera Marcina Kaczmarka.

Wygląda na to, że Lechia jest dość aktywna w zimowym okienku transferowym. Niedawno klub sprowadził z wypożyczenia Jana Biegańskiego, a wczoraj informowaliśmy o tym, że na testach w Lechii przebywa Jakub Bartkowski. Ponadto media spekulują o pozyskaniu przez Biało-Zielonych Simeona Sławczewa. Kolejnym piłkarzem, o którego zabiega Lechia ma być Filipe Nascimento z Radomiaka Radom.

"Filipe Nascimento prowadzi negocjacje z Lechią Gdańsk - informuje Diário de Transferos. Pozostaje tylko sfinalizować umowę pomiędzy Lechią a Radomiakiem Radom w sprawie 27-letniego portugalskiego pomocnika" - poinformowało "Diario" na Twitterze.

Nacimento jest piłkarzem Radomiaka od lutego 2021 roku. W tym czasie rozegrał 52 spotkania, strzelił 6 goli i zanotował 7 asyst. Jego umowa w Radomiu wygaśnie 30 czerwca 2023 roku. Według naszych informacji klub rozważa obecnie dwa scenariusze - transfer gotówkowy jeszcze w styczniu lub podpisanie umowy z pomocnikiem od 1 lipca (wówczas nie trzeba byłoby za niego płacić).

źródło: własne