lechia

FC Porto może zagrać w meczu otwarcia PGE Areny z Lechią Gdańsk - podaje serwis Trójmiasto.pl. Kontrakt na mecz towarzyski jest już przygotowany. Trzeba jednak poczekać na oddanie stadionu do użytku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, obiekt ma być oddany do użytku 18 lipca. Wstępna data meczu z FC Porto była planowana na 23 lipca, ale wiadomo, że do tego czasu nie uda się uzyskać zgody na przeprowadzenie imprezy masowej.

Bardziej realnym terminem jest więc ostatni weekend lipca, kiedy startuje polska Ekstraklasa. Może się spełnić scenariusz podobny do tego sprzed roku, gdy w czasie pierwszej kolejki ligowej Legia Warszawa grała towarzysko z Arsenalem Londyn.

Jeśli nie uda się zorganizować meczu Lechii Gdańsk ze zdobywcą Ligi Europejskiej, wtedy PGE Areną otworzy ligowe spotkanie Lechii z... Polonią Warszawa.

Przypomnijmy, że wcześniej w kontekście gry z Lechią na nowym obiekcie, który będzie jedną z aren Euro 2012 przewijały się nazwy takich zespołów jak Atletico Madryt, Lazio Rzym i Liverpoolu. A pierwotnie stadion miał zostać zainaugurowany mecz Polski z Francją. Ostatecznie ten mecz został rozegrany przy Łazienkowskiej w Warszawie.

Źródło: wp.pl