Ekstraklasa S.A. i adidas z dumą prezentują model nowej piłki, która pojawi się na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce od 17 lipca.

Przypomnijmy, że marka adidas jest Oficjalnym Dostawcą Piłek dla Ekstraklasy od sezonu 2014/2015. W pierwszym sezonie współpracy mecze Ekstraklasy rozgrywano modelem Brazuca, oficjalną piłką Mistrzostw Świata 2014. Niedawno Ekstraklasa i adidas poinformowały też o przedłużeniu umowy do końca sezonu 2016/17 (więcej TUTAJ).

- Pierwszy sezon obecności piłki adidas na boiskach Ekstraklasy to 790 bramek, czyli tego na co fani futbolu czekają najbardziej. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie piłki marki adidas będą równie często znajdowały drogę do siatki - komentuje Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

Design piłki conext15 jest inspirowany żywiołami – ziemią, ogniem i wodą. Piłka conext15 to oficjalna piłka największych imprez futbolowych ostatnich miesięcy, m.in. FIFA Women's World Cup Canada 2015, FIFA Club World Cup Morocco 2014, a także wielu lig i pucharów krajowych.

Piłka conext15 korzysta z tych samych rozwiązań technologicznych, co Brazuca, dotychczasowa oficjalna piłka Ekstraklasy. Spojona termicznie, bezszwowa powierzchnia zapewnia przewidywalność trajektorii, lepszy kontakt i ograniczoną absorpcję wody. Wysokiej jakości materiały zastosowane w powierzchni zewnętrznej, spodniej wyściółce oraz pęcherzu zapewniają doskonałe osiągi na boisku. Piłka conext15 jest zatwierdzona przez FIFA. Na piłce, jako dodatkowy element graficzny, znajduje się logo Ekstraklasy.

Piłki conext15 trafią do klubów Ekstraklasy do końca czerwca. Od początku lipca piłka będzie dostępna w sprzedaży. Będzie ją można nabyć w najszerszej futbolowej sieci dystrybucji w Polsce – w sklepach adidas, a także m.in. w sieciach Martes Sport, Go Sport czy Intersport oraz w specjalistycznych sklepach piłkarskich.

Piłka conext15 będzie występować w dwóch wersjach – oficjalna piłka meczowa (559 złotych) oraz glider (85 złotych).

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora