Zakończył się przetarg na transmisję meczów polskiej Ekstraklasy Piłkarskiej, mecze pokażą Canal+ , Polsat oraz Eurosport.

Główny pakiet, po raz kolejny, wykupił Canal+. To do niego należeć będzie prawo do pokazywania wszystkich meczów Ekstraklasy. Dodatkowo, w ramach sublicencji, wybrane mecze pokaże także Polsat (kodowane kanały), oraz Eurosport. Nie wiadomo jeszcze, kto (i czy w ogóle), będzie transmitował magazyn Ekstraklasy z skrótami wszystkich meczów. Emitująca go do tej pory TVP zrezygnowała z tej formuły. Do kasy klubów trafi podzielone 100 mln złotów, to o 20 mln mniej, ale dzięki Eurosportowi, nasza Liga ma być wyświetlana także za granicą.

W praktyce nowy-stary rozdział transmisji, który będzie obowiązywał przez najbliższe 3 sezony, poszerzy swój zasięg prawie dwukrotnie. Poprzednio mecze w Canal+ oraz Orange Sport mogło jednorazowo obejrzeć ok. 1,5 mln abonentów. Polsat i Eurosport natomiast dociera do kolejnych 1,5 mln odbiorców, więc piłkę na najwyższym w Polsce poziomie będzie mogło oglądać 3 mln ludzi.

To nie jedyne zmiany w Ekstraklasie. Od przyszłego sezonu ligowa kolejka rozbita będzie aż na 4 dni. Najbardziej hitowe spotkanie transmitowane ma być w poniedziałek, właśnie przez Eurosport.

Trwają także rozmowy dotyczące nowego sponsora tytularnego. Miałby nim być T-Mobile, który przejmuje Polską sieć telefonii komórkowej Era i chce swoją markę rozreklamować w naszym kraju.

Źródło: Własne