Ekstraklasa S.A. i firma doradcza EY opublikowały w środę szóstą edycję raportu "Ekstraklasa piłkarskiego biznesu".

To kompleksowe i rozbudowane badanie, z którego główny wniosek jest taki, że polskie kluby piłkarskie są w coraz lepszej kondycji finansowej. W ścisłej czołówce ligi znalazła się Lechia Gdańsk.

Lechia Gdańsk znalazła się na trzecim miejscu podium w generalnym rankingu biznesowym klubów ekstraklasy. Miejsca przed Biało-Zielonymi zajęły tylko Legia Warszawa i Lech Poznań. Eksperci podkreślili bardzo dobrą efektywność prowadzenia klubu, wyrażoną m.in. we wskaźniku – stosunku wynagrodzeń zawodników do liczby zdobytych punktów.

W ubiegłym sezonie Lechia znalazła się również na 3 miejscu jeśli chodzi o frekwencję na stadionie. Spotkania Biało-Zielonych na PGE Arenie Gdańsk oglądało średnio 13004 widzów.
- Newsem, który można wyciągnąć z naszego raportu, jest wzrost przychodów ligi o 10 procent. To robi wrażenie – podkreślał główny autor raportu, wspólnik EY, Krzysztof Sachs.

W kategorii marketingowo - medialnej biznesowego rankingu pierwsze 2 miejsca zajęły, podobnie jak w zestawieniu finansowym, Legia z Lechem. To przede wszystkim efekt najwyższych frekwencji na stadionach i największej liczby widzów przed telewizorami. Co więcej – ich spotkanie w X kolejce obejrzało w Canal+ więcej widzów niż Gran Derbi między Barceloną i Realem.

Więcej szczegółów na stronie EY

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora