Zapraszamy do obejrzenia nagrania programu „Dziś Wieczorem” TVP Info, w którym Jarosław Bieniuk wypowiadał się m.in. o meczu Lechii Gdańsk z FC Barceloną.

– Nie ukrywam, że już 2-3 lata przed zakończeniem kariery myślałem o tym, co będę robił i kim chcę zostać: trenerem, menadżerem czy może założyć akademię piłkarską. Wcześniej nie ma co o tym myśleć. Bardzo trudno jest pogodzić pracę zawodowego piłkarza z nauką. Trzeba postawić wszystko na jedną kartę i skupić się na piłce – wspominał w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info Jarosław Bieniuk, były obrońca Lechii Gdańsk, a prywatnie partner zmarłej w październiku ub. r. na raka trzustki aktorki Anny Przybylskiej.

Anna Przybylska, jedna z ulubionych polskich aktorek zmarła 5 października, po ponad rocznej walce z rakiem trzustki. Jarosław Bieniuk po sezonie 2013/2014 zakończył karierę piłkarską. Rozpoczynał ją w Ogniwie Sopot, ale związał się z Lechią Gdańsk. Z Gdańska w sezonie 1998/99 przeniósł się do Amiki Wronki, a później do tureckiego Antalyasporu, skąd po trzech sezonach przeszedł do Widzewa Łódź. Przed sezonem 2012/13 wrócił do Lechii.

profil Jarosława Bieniuka

Jarosław Bieniuk wspominał w TVP Info mecz Lechii Gdańsk z FC Barcelona. To on w lipcu 2013 r. strzelił bramkę „Dumie Katalonii” na 1:0. – To był jeden z najpiękniejszych momentów w mojej karierze. Przyjechała do nas niesamowita drużyna. Było w nas dużo stresu, ale wyszliśmy na murawę mocno skoncentrowani i bez strachu. Trener ściągnął z nas całą odpowiedzialność i presję. A sam mecz był bardzo wyrównany – opowiadał były obrońca Lechii.

Piłkarz przyznał, że najgorzej było 2-3 godziny przed meczem. Podkreślał jak bardzo przez ostatnie lata zmieniła się nie tylko polska piłka nożna, ale także infrastruktura sportowa.

zobacz materiał wideo

Źródło: TVP Info

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora