Polska Grupa Energetyczna z końcem września przestaje być sponsorem tytularnym obiektu w Gdańsku. Do czasu podpisania umowy z kolejnym sponsorem stadion nosić będzie nazwę "Stadion w Gdańsku Letnicy".

 

Pod koniec maja bieżącego roku przedłużono do końca września umowę sponsorską z Polską Grupą Energetyczną, która od pięciu lat jest sponsorem tytularnym gdańskiego stadionu. Za ten przywilej zapłaciła w sumie 35 mln zł. Umowa kończyła się w maju, ale przedłużono ją o cztery miesiące. Kwoty, jaką PGE zapłaciła za przedłużenie umowy, nie ujawniono.

 

- Obie strony są zadowolone z dotychczasowej współpracy. Przedłużenie umowy na kolejne cztery miesiące potwierdza ten fakt. Jest to naturalne biznesowe rozwiązanie - mówił wówczas Tomasz Kowalski, prezes spółki BIEG 2012, która jest właścicielem stadionu.

 

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nowym sponsorem tytularnym zostanie spółka Energa, lecz na razie więcej szczegółów nie zdradzono.

 

- Trwają rozmowy, ale na pewno nie uda się ich zakończyć dzisiaj. W związku z tym przez okres "przejściowy" będziemy funkcjonować jako Stadion w Gdańsku Letnicy. Mamy jednak nadzieję niedługo przekazać wszystkim informację o nowym sponsorze tytularnym - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Karolina Janik, rzecznik obiektu.

Cały artykuł znajdziesz tu

 

 

Źródło: trojmiasto.sport.pl/własne