100 lat !!! Wiśnia !!!

30 kwietnia 2005 roku Piotr Wiśniewski rozegrał swój pierwszy mecz w barwach Lechii, która pokonała wówczas w meczu III ligi Amicę II Wronki 1:0.

Piotr Wiśniewski trafił do Lechii w przerwie zimowej sezonu 2004/05. Grający wówczas w III lidze Biało-Zieloni pozyskali wyróżniającego się piłkarza także III ligowej Kaszubi Kościerzyna.  Jeszcze w rundzie jesiennej „Wiśnia” zdobył bramkę dla Kaszubi w meczu z Lechią na Traugutta 29, a już w styczniu rozpoczął treningi w Gdańsku. Oficjalny debiut Wiśniewskiego został przesunięty, ze względu na kontuzję, jakiej doznał w pierwszym spotkaniu sparingowym z Górnikiem Łęczna - Na sztucznej murawie oliwskiej AWFiS rozgrywaliśmy sparing z Górnikiem Łęczna, który wtedy, podobnie jak teraz, grał w ekstraklasie. Skończyło się dobrym dla nas remisem 2:2, ale ja niemiło ten mecz wspominam. Był to mój pierwszy występ w barwach Lechii, lecz w wyniku starcia z Sebastianem Szałachowskim doznałem urazu stawu skokowego. Ta kontuzja wyłączyła mnie z gry na kilkanaście tygodni. Dlatego w ligowym meczu zagrałem dopiero ostatniego dnia kwietnia – mówi Wiśniewski.

Lechia Gdańsk

Zobacz bramkę Piotra Wiśniewskiego w meczu Lechia - Arka 2:1

Zobacz profil Piotra Wiśniewskiego

Z okazji urodzin życzymy Piotrowi wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń oraz jak najwięcej udanych występów w meczach Lechii. Sto lat!