Bardzo złe wiadomości dotarły dzisiaj do nas z klubu. Na treningu i wewnętrznej gierce kolejnej bardzo groźnej kontuzji doznał Rafał Wolski.

Zawodnik Lechii Gdańsk przeszedł już szczegółowe badania po których okazało się ze nastąpiło u niego zerwanie więzadła krzyżowego przedniego kolana. W najbliższym tygodniu Rafał zostanie poddany operacji.

Przypomnijmy że niecały rok temu w meczu 23 kolejki z Piastem Gliwice piłkarz także nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji a badania potwierdziły że było to także zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w kolanie.

Zabieg po tamtej kontuzji przeszedł już po 2 dniach od urazu we Włoszech a przeprowadził prof. Pier Paolo Mariani z rzymskiej klinika Villa Stuart, który  operował też dwóch innych reprezentantów Polski: Arkadiusza Milika i Macieja Makuszewskiego.

Rehabilitacja trwała bardzo długo a na boisku zobaczyliśmy Rafała Wolskiego dopiero 1 września w meczu IV ligowych rezerw z Stolemem Gniewino, później zagrał jeszcze w sparingu z Karpatami Lwów a na boiskach Ekstraklasy pojawił się 22 września 2018 w wyjściowym składzie w pamiętnym szalonym meczu z Zagłębiem Lubin (3:3).

20160626 1737 027 20160626 1289853011

Rafałowi Wolskiemu życzymy szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia i do drużyny.

Trzymaj się RAFAŁ!!

#MyWierzymy

źródło: Lechia.pl / sportowefakty.wp.pl / własne