Na wtorkowym spotkaniu przedstawiciele wszystkich Klubów Ekstraklasy podpisali 10-punktowe, wspólne stanowisko w sprawie bezpieczeństwa na stadionach.

Wszystkie Kluby podkreśliły, że na stadionach Ekstraklasy jest bezpiecznie oraz zdecydowały się wyrazić niezadowolenie wobec decyzji o zamykaniu całych stadionów lub ich części.

Kluby stanowczo podkreślają, że ich rola w zabezpieczeniu imprezy masowej zaczyna się i zarazem kończy na bramie stadionu. I wywiązują się z tych obowiązków więcej niż dobrze, o czym zresztą mówili przedstawiciele Rządu i Policji przywołując przy okazji statystyki. Warto podkreślić, że w 2013 roku odbyło się 280 meczów, a tylko w przypadku czterech odnotowano poważniejsze incydenty.

Kluby nie mogą odpowiadać za ekscesy, do których dochodzi poza stadionami, w miastach, pociągach, czy na plażach - jest to zadanie Policji i administracji rządowej. Jednocześnie wszystkie Kluby podkreślają też, że ewentualne sankcje powinny mieć charakter kar indywidualnych, a nie zbiorowych.

Pełna treść Dekalogu podpisanego przez wszystkie Kluby Ekstraklasy TUTAJ.

Źródło: Ekstraklasa.org

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora