W Drutex-Bytovii długo nie było wakatu po odejściu Tomasza Świderskiego.

W jego miejsce zatrudniono Dawida Banaczka, który będzie asystentem trenera Tomasza Kafarskiego. – Witamy w klubie doświadczonego futbolem trenera – mówi menedżer klubu Rafał Gierszewski. Rzeczywiście, nowa postać w sztabie szkoleniowym Drutex-Bytovii posiada bardzo bogate CV.

Był reprezentantem Polski od U-15 do U-21. W 1995 grał w mistrzostwach Europy w Belgii U-16. Wychowanek Lechii Gdańsk w sezonie 1999/2000 trafił na dwa lata do Bayernu Monachium, gdzie przez dwa lata grał w amatorskiej drużynie. Następnie reprezentował kluby w kolejności: IFK Norrkoping (SWE), RKS Radomsko, IFK (SWE), Widzew Łódź, FC Vaduz (LIE), Ethnikos Asteras (GRE), Amica Wronki, Zagłębie Lubin, Sigma Ołomuniec (TCH), Viktoria Koln (GER), Kaszubia Kościerzyna, Orkan Rumia. Jego największym klubowym sukcesem było mistrzostwo Polski z Zagłębiem w sezonie 2006/2007. Zdobył także puchar Liechtensteinu w sezonie 2003/2004. W polskiej ekstraklasie rozegrał 37 spotkań zdobywając 5 goli. Grał w Pucharze UEFA w sezonie 2006/2007 w dwumeczu Zagłębia Lubin przeciwko Dynamo Mińsk.

Profil Dawida Banaczka

Karierę trenerską zaczynał szkoląc młodzież. Od 2013 r. przez dwa lata trenował seniorów Kaszubii Kościerzyna, później Lechię Gdańsk U-17. We wrześniu 2015 r. został asystentem pierwszego trenera Lechii Thomasa von Heesena. W grudniu 2015 r. tymczasowo pełnił obowiązki pierwszego trenera Lechii Gdańsk.

źródło: drutexbytovia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora