Wiele wskazuje na to, że w czwartek 13 lipca Lechia Gdańsk może mieć kolejnego nowego piłkarza z Hiszpanii. Według naszych informacji w środę testowano doświadczonego obrońcę z przeszłością w ekstraklasie. Wiele wskazuje na to, że chodzi o Daniego Suareza. Na potencjalnej liście kandydatów jest jeszcze kilka nazwisk.

W środę 12 lipca Lechia Gdańsk ogłosiła podpisanie umowy z Luisem Fernandezem, który ostatnie półtora roku spędził w Wiśle Kraków. To pierwszy transfer nowego właściciela ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wcześniej do klubu trafił Miłosz Kałahur.

Teraz trwają poszukiwania obrońców. W tej formacji występują obecnie największe braki, a mogą się one jeszcze pogłębić, gdy klub oficjalnie ogłosi odejście Mario Malocy. Według portalu Meczyki.pl ma to nastąpić już niebawem. Nasze źródła wskazują, że Lechia w środę testowała hiszpańskiego obrońcę - niewykluczone, że chodzi o Daniego Suareza, który w latach 2017-19 grał w Górniku Zabrze. Hiszpan rozegrał w barwach zabrzańskiej drużyny 94 spotkania, zdobył dziesięć bramek i zanotował trzy asysty. Hiszpan jest jednak po zerwaniu więzadeł krzyżowych, co byłoby niemałym problemem. Innym potencjalnym zawodnikiem, który mógłby dołączyć do klubu i spełnia wspomniane kryteria jest Angel Garcia, Ivan Marquez czy też Carlos Moros Gracia.

W czwartek 13 lipca powinniśmy spodziewać się kolejnych komunikatów z klubu.

źródło: własne