Kilka polskich drużyn poszukuje napastnika, a jednym z potencjalnych celów jest Słowacja. Według informacji z WP SportoweFakty, szczególnie na północy Polski pojawiła się kwestia czołowego strzelca tamtejszej ligi.

Abdulrahman Taiwo, 24-letni Nigeryjczyk, który w poprzednim sezonie występował w słowackim klubie Spartak Trnava, jest jednym z zainteresowanych. Piłkarz ten był wypożyczony z duńskiego SønderjyskE i odniósł znaczny sukces w słowackiej ekstraklasie.

W 21 ligowych spotkaniach minionego sezonu Taiwo zdobył 14 goli dla Spartaka. Co ciekawe, największą skuteczność wykazał w decydującym okresie sezonu, gdy jego drużyna rywalizowała w fazie mistrzowskiej. W ciągu 8 meczów tej fazy strzelił 9 goli (w tym pięć w dwóch ostatnich spotkaniach) i był najlepszym strzelcem w tym etapie rozgrywek.

Taiwo również odniósł sukces w Pucharze Słowacji, gdzie wystąpił w 6 meczach i zdobył 5 goli, przyczyniając się do zdobycia przez Spartak tego trofeum w tym sezonie. Ogólnie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki poprzedniego sezonu, Taiwo zagrał w barwach słowackiego klubu w 27 meczach, strzelając 19 goli. Mierzący 185 centymetrów wzrostu Taiwo doskonale zna słowacką ligę, ponieważ wcześniej grał w takich klubach jak Dunajská Streda i Michalovce przed przeniesieniem się do Danii. Zgodnie z informacjami z WP SportoweFakty, ostatnia skuteczność Nigeryjczyka przyciągnęła uwagę polskich klubów. Słyszeliśmy, że Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin zainteresowały się jego sytuacją, choć nasze informacje wskazują, że więcej drużyn Ekstraklasy zainteresowało się nim.

Aktualnie jego przyszłość jest nieznana. Spartak Trnava, który zakończył sezon na trzecim miejscu w lidze, chciałby go zatrzymać na stałe, ale ma konkurencję. Jednym z klubów, który jest zainteresowany, jest również mistrz kraju, Slovan Bratysława.

 

źródło: Wp.pl / własne