Daisuke Matsui zimą najprawdopodobniej opuści Lechię Gdańsk, a w jego miejsce być może pojawi się inny... Japończyk informuje serwis sportowefakty.pl.

Atomu Tanaka, bo mowa o tym zawodniku, obecnie występuje w klubie Albirex Nigata.

Atomu Tanaka to pomocnik, który od prawie dziewięciu lat reprezentuje tę samą drużynę - Albirex Nigata. W tym sezonie wystąpił łącznie w 39 spotkaniach, w których zdobył cztery bramki i dziewięć asyst. 26-latka trenerowi Michałowi Probierzowi zarekomendował Daisuke Matsui, który zimą najprawdopodobniej opuści Gdańsk. Tanaka w 2007 roku wystąpił na mistrzostwach świata do lat 20, które odbywały się wówczas w Kanadzie.

- Temat jest wciąż aktualny, ale na pewno jest jeszcze daleko do jakiejkolwiek decyzji. Nie ukrywam, że dla Atomu priorytetem jest gra u naszych zachodnich sąsiadów i w tym kierunku również działamy - mówi w rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl Tomasz Drankowski z agencji Foot Link.

Wiosną do Lechii Gdańsk dołączy Tsubasa Nishi, który w październiku podczas testów przekonał do siebie Michała Probierza. Podczas rundy jesiennej zawodnik trenował w Gdańsku, a spotkania ligowe rozgrywał w barwach III-ligowej Gwardii Koszalin.

Źródło: sportowefakty.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora