lechia

W sieci ruszyła nowa akcja kibiców polegająca na budowie alternatywnej reprezentacji kraju w piłce nożnej.

Pod adresem www.kadrab.pl każdy chętny może dołączyć do zespołu chcącego rzucić wyzwanie pierwszej Reprezentacji Kraju kierowanej przez PZPN.

Kilka dni po uruchomieniu serwisu  do kadry B dołączyło już blisko pół tysiąca zawodników z całego kraju. Zgodnie z założeniami akcji, od początku przyszłego roku wszyscy zapisani zawodnicy rozpoczną treningi na terenie całego kraju, tak by już w przyszłe wakacje rzucić wyzwanie Reprezentacji PZPN.

To pierwsza tego typu inicjatywa kibiców. W przeciwieństwie do trwającego obecnie bojkotu polskich piłkarzy, akcja kadry B nie godzi w żaden sposób w Pierwszą Reprezentację. Co więcej, każdy bojkot, protest czy petycja ma swój koniec, natomiast wynik ewentualnego meczu pomiędzy kadrą B i kadrą PZPN pozostanie na zawsze. W sytuacji w której podopieczni Franciszka Smudy nie grają o żadną stawkę aż do 2012 roku, takie spotkanie może być nie lada gratką dla kibiców. Byłby to bowiem dla kadry PZPN przysłowiowy mecz o wszystko – ewentualna przegrana z kadrą B oznaczałaby koniec Pierwszej Reprezentacji. Dla kadry B byłaby to natomiast realna szansa na zaistnienie w piłkarskim świecie.

Ogromna motywacja, świeżość i zgranie to główne atuty kadry B które mogą przesądzić o losach ewentualnego pojedynku. Czy mecz ma w ogóle szanse się odbyć? Piłkarska kadra pod przewodnictwem PZPN jest takie spotkanie kibicom winna – za ich doping i wsparcie podczas eliminacji do Mistrzostw Świata. Nie bez znaczenia będzie tu również zainteresowanie mediów – o kadrze B mówiono już między innymi w Faktach TVN. Przy takiej presji kibiców i mediów – mecz nie może się nie odbyć!