Matematyka zaczyna odsuwać się od Lechii. Nasze szanse z kolejki na kolejkę regularnie maleją. Co ciekawe najbliższy mecz z Rakowem może być historyczny dla obu ekip, ponieważ ekipa z Częstochowy może przyklepać sobie Mistrzostwo Polski, a Lechia może zmniejszyć swoje szanse na utrzymanie do praktycznie zerowej wartości.

Wyliczenia ekspertów w tej sprawie są zgodne, Lechia obecnie ma około 2,8% szans na utrzymanie w lidze. Nie wygląda to dobrze i raczej nadziei na utrzymanie już nie ma. Na koniec walczyć będziemy z Miedzią Legnica, aby nie zająć ostatniego miejsca w Ekstraklasie. Walka powinna być zacięta, gdyż Miedź ostatnio jest w lepszej formie od Biało-Zielonych. Za to w rzeczywistej walce o utrzymanie będziemy musieli kibicować naszym braciom z Wrocławia, ponieważ będą oni toczyć wyrównaną walkę z Zagłębiem. Szanse obu ekip rozkładają się na tyle różnie, że pod względem czysto matematycznym (wyliczenia Piotra Klimka) lubinianie są na wygranej pozycji, mając 66,5% szans na utrzymanie. Za to biorąc pod uwagę historię, to Śląsk jest faworytem. mając 55% szans (wyliczenia Artura Fortuny). 
Czy to przedostatnia prognoza pogody w tym sezonie? Prawdopodobnie tak, chyba, że Lechia zaskoczy i następny artykuł nie będzie zawierać informacji o oficjalnym spadku. 
 

autor: Maks Karczewski 

źródło: własne