Pięć dni zostało do końca okna transferowego w Polsce. Później zespoły będą mogły podpisywać już tylko zawodników bez kontraktu. W Lechii wciąż trwają prace nad skompletowaniem kadry - chodzi szczególnie o znalezienie napastnika.

Środek ataku i środek obrony - te dwie pozycje na ten moment wymagają jeszcze wzmocnienia w Lechii Gdańsk. Na ten moment poszukiwania zawodników na te pozycje trwają. Na dniach umowę z klubem ma podpisać z kolei środkowy pomocnik Maksym Chłań, o czym informowaliśmy już dziesięć dni temu. Ukrainiec zastąpi najpewniej Miłosza Szczepańskiego, który ma odejść do Piasta Gliwice.

Jak wygląda sytuacja na środku obrony? Oczywiście nieco lepiej niż jeszcze choćby trzy tygodnie temu, natomiast Biało-Zielonym wciąż przydałby się jeszcze co najmniej jeden stoper. W zespole są aktualnie trzej nominalni środkowi obrońcy, z czego jeden - Bartosz Brylowski - czeka na zabieg i jest na kilka miesięcy wyłączony z gry. Oprócz niego w klubie są Elias Olsson oraz Andrei Chindris, którzy dołączyli do zespołu przed meczem ze Zniczem Pruszków. W przypadku ewentualnych kontuzji i zawieszeń sytuacja na tej pozycji robi się trudniejsza i choć może na niej zagrać m.in. Tomasz Neugebauer to wydaje się, że gdyby jeszcze jeden nominalny stoper byłby pozyskany, sytuacja byłaby stabilniejsza, a i rywalizacja nieco większa.

 

 

Podobnie rzecz ma się jeśli chodzi o środek ataku. A nawet nieco gorzej. Z nominalnych napastników na ten moment w Lechii są tylko Łukasz Zjawiński i Kacper Sezonienko. W ostatnim meczu na dziewiątce zagrał Luis Fernandez, jednak w pomeczowej rozmowie z nami Hiszpan przyznał, że nie czuje się tam najlepiej. Pozycja numer "9" wymaga więc pilnego wzmocnienia. W mediach pojawiła się informacja, że do Gdańska może trafić... Karol Czubak, jednak na ten moment jest do tego bardzo daleko. Sam zawodnik nie chce grać w Lechii, a Arka ma na stole kilka zagranicznych ofert. W czwartek stanie się jasne, gdzie napastnik Arki będzie występował w kolejnych miesiącach, jednak wydaje się, że niemal na sto procent nie będzie to Gdańsk. 

Wspieraj Autora na Patronite

W minionych tygodniach propozycję z Gdańska otrzymał też m.in. reprezentant Polski Przemysław Szymiński. Obrońca będzie jednak kontynuował swoją karierę we Włoszech. Tamtejsze media poinformowały w środę, że obrońca finalizuje transfer do AC Reaggiana. 

Okno transferowe w Polsce zakończy się 4 września. Później do klubów wciąż będą mogli przychodzić wolni zawodnicy.

źródło:  własne