Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej wydał zgodę Lechii Gdańsk na organizację meczów z udziałem publiczności z ograniczeniem do 25 proc. pojemności stadionu w specjalnym reżimie sanitarnym. Wejście na stadion to świadoma akceptacja przez kibica ryzyka związanego z zagrożeniami COVID-19.

Przypomnijmy, że Lechia zagra w grupie mistrzowskiej trzy mecze w Gdańsku:

  • 24 czerwca (środa), godz. 18 - vs Piast Gliwice
  • 4 lipca (sobota), godz. 20 - vs Cracovia
  • 15 lipca (środa), godz. 20.30 - vs Legia Warszawa

Tymczasem zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 czerwca 2020 r. od 19 czerwca możliwy będzie udział publiczności m.in. w meczach piłkarskich.

ustawa1

Lechia poinformowała o sprzedaży biletów dopiero w piątek, natomiast było z tym wszystkim wiele pracy, chociażby z karnetowiczami. W najbliższym czasie możliwe będzie zajmowanie co czwartego miejsca na obiekcie, co oznacza pewne przetasowania wśród posiadaczy karnetów. Nie każdy, kto miał miejsce na trybunie zielonej, będzie mógł się na niej znaleźć. Podobnie jest z innymi sektorami. Ale to tylko jeden z punktów, na który trzeba było zwrócić uwagę przed wydaniem oficjalnego komunikatu. 

W obecnym sezonie kupiliście w sumie około 2600 karnetów. W grupie mistrzowskiej na mecze wejdziecie za darmo. Jedyne, co będziecie musieli zrobić, to wybrać sobie miejsce, by w dniu meczu wejść na stadion za pomocą karty kibica (tak jak dotychczas). Macie pewność, że wejdziecie na stadion, bo na każde ze spotkań udostępnione będzie regulaminowe 25 proc. pojemności trybun (w przypadku Stadionu Energa Gdańsk będzie to 9272). Jednak bylibyście w błędzie, gdybyście twierdzili, że do otwartej sprzedaży oddana będzie cała reszta biletów. Część wejściówek będzie przeznaczona dla sponsorów, ludzi wynajmujących loże VIP na stadionie. Do tego dochodzą różnego rodzaju zaproszenia dla tzw. gości specjalnych, akredytacje dla fotoreporterów oraz dziennikarzy. Tym niemniej, pula biletów i tak będzie okazała, porównując się z mniejszymi stadionami, takie jak np. te w Gdyni, Gliwicach, Płocku czy Kielcach.

Oczywiście musicie pamiętać, że czasy są trudne, wirusa nie można lekceważyć, dlatego podczas poruszania się po stadionie obowiązywać będzie bezwzględny nakaz chodzenia w maseczkach. Zdjąć będziecie mogli je dopiero wtedy, gdy znajdziecie się na swoim miejscu. Poniżej dalsza część rozporządzenia.

ustawa2

Na uwagę zasługują punkt 14. Bilety będzie można nabywać wyłącznie przez internet (przez stronę bilety.lechia.pl). Nie będzie prowadzona sprzedaż w punktach stacjonarnych. Miejcie to na uwadze.

SPRZEDAŻ BILETÓW PROWADZONA JEST W DWÓCH ETAPACH:

a) Od 19.06 (piątek) godz. 12 do 22.06. (poniedziałek) godz. 12 - sprzedaż zamknięta dla karnetowiczów. Osoby posiadające karnet, aby móc wejść na stadion w dniu meczu, muszą pobrać bilet na wybrane wolne miejsce i zająć je zgodnie z zasadami redukcji pojemności stadionu i zachowaniem odległości między kibicami;

b) Od 22.06 (poniedziałek) godz. 12 do zakończenia meczu - sprzedaż otwarta biletów dla kibiców. Ceny to 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). W tym czasie karnetowicze nadal będą mieć możliwość pobierania biletów na karnety.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Lechii.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora