lechia

Mecz trzeciej (piątej) kolejki wiosennej Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk będzie spotkaniem szczególnym.

Nie dlatego, że jest to początek serii spotkań zgodowych dla Lechii (poniżej zamieszczamy urywek terminarza - dziesięć dni Lechii, nader dziwny). Nie dlatego, że jest to uświęcony tradycją mecz zgodowy. Ale dlatego, że zapowiadają się na niego niecodzienni goście.

Reaktywujący się, na razie nieliczni fani Zagłębia Wałbrzych chcą przybyć właśnie na to spotkanie. W swoich zielono - czarnych barwach.
Dlaczego upatrzyli sobie właśnie mecz Śląsk - Lechia? Ano dlatego, że w czasach prehistorycznych dla większości aktualnych kibiców, czyli w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku sympatycy Zagłębia mieli zgodę zarówno z kibicami Lechii jak i Śląska. Długo później w Wałbrzychu nastała era Górnika. Obecnie reaktywowane Zagłębie gra w klasie B, gdzie lideruje i najprawdopodobniej awansuje do klasy A.

Kibice Lechii nie mieli nic przeciwko temu, by na stadionie Śląska podczas naszego meczu pojawili się sympatycy Zagłębia Wałbrzych. Jednak ostateczną decyzję pozostawiono fanom Ślaska. Po dość burzliwej dyskusji ustalono, że jednorazowo taki gest wobec kibiców Zagłębia Wałbrzych zrobić można.

Zatem pojedynek Śląsk - Lechia będzie miał dodatkowy smaczek ze strony kibicowskiej.
O tym jakie będą dalsze układy zadecydują rozmowy, jakie jeszcze przed nami, wiadomo jednak, że o formalnej zgodzie mowy być nie może.

Mecze Lechii w okresie 13 - 24 marca:
13/14 III Śląsk Wrocław - Lechia
16/17 III Lechia - Wisła Kraków (PP)
20/21 III Wisła Kraków - Lechia
23/24 III Wisła Kraków - Lechia (PP)

Źródło: fanslask.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora