Jak wszyscy doskonale wiecie, nasz lokalny rywal kontynuuje dzielną walkę o spadek. Na razie idzie im wyśmienicie, natomiast zostało jeszcze pięć kolejek, więc teoretycznie wszystko jest jeszcze możliwe. Do której grupy się zaliczacie - tych, którzy życzą Arce spadku czy jednak jesteście za ich pozostaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej?

Na pięć kolejek przed końcem Arka jest w tabeli czternasta (a więc w tzw. strefie czerwonej) i traci do pierwszego bezpiecznego miejsca pięć punktów (a tak naprawdę sześć, bo po rundzie zasadniczej była niżej niż np. Wisła Kraków). Widmo spadku jest więc bardzo realne... i tu pojawia się pytanie. Do której grupy należysz?

1) życzę Arce spadku;
2) życzę Arce utrzymania.

Można na to patrzeć na różne sposoby. Z jednej strony jest to główny rywal, któremu siłą rzeczy zawsze życzy się najgorzej. Z drugiej jednak ich utrzymanie sprawi, że w kolejnym sezonie oglądać będziemy derby Trójmiasta, co - nie ukrywajmy - wywołuje więcej emocji niż przykładowe starcie z Wisłą. Dodatkowo niesie to za sobą korzyści w postaci zdobywanych punktów i dalsze śrubowanie rekordu bez porażek w derbach.

Póki co spotkaliśmy się ze skrajnymi opiniami. Od stwierdzeń, że niech w końcu spadną, bo przyda się odpoczynek od derbów. Macie tak, że trochę wam te mecze spowszedniały? Były też jednak głosy, że lepiej niech się utrzymają, bo zawsze to 4-6 gwarantowanych punktów co sezon. Jakie jest wasze zdanie?

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora