Byli piłkarze Lechii Gdańsk (Adam Szamp, Janusz Weber i Roland Kazubowski) będą występować w Bałtyku Gdynia.

Środkowy pomocnik Adam Szamp (ur. 21.12.1993), prawy obrońca Janusz Weber (18.08.1989) oraz typowa "9" - Roland Kazubowski (26.12.1985) będą grać w barwach Bałtyku w rundzie wiosennej.

Szamp, wychowanek Lechii Gdańsk, wróci do ligowej rywalizacji po rocznym rozbracie. W sezonie 2012/13 występował w III-ligowych rezerwach i Młodej Ekstraklasie (2 gole). W 2012 r. znajdował się kręgu młodych talentów orbitujących wokół pierwszego zespołu Lechii.

Weber, ongiś bodaj dwukrotnie był celem transferowym SKS, ale do wypożyczenia z Lechii nie dochodziło, bo obiecujący defensor liczył na swoją szansę w ekstraklasie. Ostatnio występował w IV-ligowym Potoku Pszczółki.

Wreszcie Kazubowski - mierzący 188 cm wzrostu wychowanek KP wraca do Trójmiasta. Jesienią ub.r. bronił barw Pomorza Potęgowa (1 gol w 10 grach), a wcześniej Kotwicy Kołobrzeg. Od powstania III Ligi Bałtyckiej (2008) strzelił 21 goli w 114 spotkaniach, przywdziewając koszulki Zatoki Puck, Orkana Rumia oraz wspomnianych Kotwicy i Pomorza. We wrześniu 2005, jeszcze jako nastolatek, w debiucie na boiskach starej II ligi strzelił gola dla Lechii w meczu ze Śląskiem Wrocław (w tamtym meczu grał również Krzysztof Rusinek), jednak kariera Rolanda nie rozwinęła się tak, jak mu wróżono.

Źródło: baltykgdynia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora