Blisko 6 milionów złotych otrzyma Lechia Gdańsk za promocję miasta w drugiej połowie 2020 roku. Umowa została zawarta na okres od 26 sierpnia do 20 grudnia 2020. Logo Gdańska będzie obecne m.in. na Stadionie Energa Gdańsk oraz na strojach piłkarzy biało-zielonych.

"Promocja gminy jest jednym z zadań własnych, o czym mówi art. 7 pkt 18 ustawy o samorządzie gminnym. Gmina Miasta Gdańska realizuje to zadanie kreując przedsięwzięcia służące budowaniu wizerunku miasta poprzez udział w targach, prezentacjach oraz różnych innych wydarzeniach promocyjnych o charakterze turystycznym, sportowym i gospodarczym, w kraju i za granicą. Piłka nożna to zdecydowanie najbardziej popularna i najbardziej medialna dyscyplina sportowa ciesząca się niezmiennym zainteresowaniem zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Wydatki poniesione na promocje przy okazji meczów piłkarski przynoszą wielokrotne zwroty medialne i są doskonałą promocją miasta. Lechia Gdańsk jest obecnie jednym z najlepszych zespołów piłkarskich w Polsce. Mecze rozgrywane na stadionie w Letnicy przyciągają od kilku do ponad 20 000 kibiców mieszkańców Gdańska i Pomorza. Transmisje tych meczów cieszą się też dużą popularnością w telewizji. Dotychczasowe działania promocyjne jakie klub świadczył dla Miasta Gdańska przynosiły wielokrotnie większe zyski niż poniesione nakłady" - głosi uzasadnienie wydatków przedstawione przez Urząd Miasta Gdańsk.

Przeprowadzenie działań promocyjnych Miasta Gdańska przez Lechię Gdańsk SA zawierać będzie:

  • branding strojów zawodników;
  • wewnętrzny branding na Stadionie Energa Gdańsk;
  • emisje spotów reklamowych na telebimach i w telewizji stadionowej podczas meczów Ekstraklasy;
  • ekspozycje logotypu Miasta Gdańska na materiałach drukowanych, oficjalnej stronie klubu oraz w mediach społecznościowych;
  • ekspozycje logotypu Miasta Gdańska lub nazwy Gdańsk podczas transmisji telewizyjnych.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora