Już dziś na Allianz Stadium w Wiedniu Rapid podejmie Lechię Gdańsk w meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Początek meczu o 19:00.

Biało-Zieloni dzięki wyeliminowaniu Akademiji Pandew w kolejnym dwumeczu w europejskich pucharach mierzą się z Rapidem Wiedeń. W środę piłkarze Lechii odbyli trening na Allianz Stadium, a Tomasz Kaczmarek i David Stec spotkali się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej. Dzisiaj przed graczami Lechii bardzo trudne zadanie – staną naprzeciwko piątej siły ligi austriackiej.

Rapid Wiedeń to historycznie jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Austrii. Największą renomą cieszył się przed wybuchem II wojny światowej. Został założony w 1899 roku i swojej historii wywalczył 32 tytuły mistrzów kraju - ostatni z nich w 2008 roku. Dwukrotnie Rapid występował także w Lidze Mistrzów, jednak nie odniósł zbyt wielkich sukcesów. W zeszłym sezonie zakończył zmagania ligowe na piątym miejscu. Swoją siedzibę klub ma w dzielnicy Hütteldorf, a ich barwy to zielony i biały.

 

 

Wiedeńczycy są zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu. Do atutów drużyny z pewnością należą indywidualności - Guido Burgstaller, Marco Grull czy Patrick Greil - między innymi na tych piłkarzy będą musieli uważać podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka. Ponadto dużym atutem wydaje się być szybkość gry Zielono-Białych znad Dunaju. 

- Wiemy, że jutro przed nami pewne wyzwanie. Przyjechaliśmy tutaj z celem, aby zrobić dobry wynik. Przed nami druga kolejna runda i chcemy z dobrym wynikiem wrócić do Gdańska. Wiemy, że tutaj jest wysoka temperatura, bardzo dobra trawa do grania i bardzo dobra drużyna, ale jesteśmy na to wszystko przygotowani - powiedział na konferencji w Wiedniu trener Kaczmarek, który podkreślił, że na taki mecz czekał od dawna. Nie jest tajemnicą, że dla środowiska Lechii jest to bowiem wielkie wydarzenie.

 

 

Dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla Davida Steca, który urodził się i wychował w Wiedniu. - Rapid jest na pewno faworytem tego meczu, ale dla nas to nawet lepiej. Wielokrotnie już udawało nam się wygrywać w spotkaniach, w których nie byliśmy uznawani za faworytów. Ja sam również grałem z Rapidem w roli drużyny lepszej. Myślę, że uda nam się rozegrać jutro dobry mecz - powiedział obrońca Biało-Zielonych.

Początek meczu na Allianz Stadium o 19:00. W godzinach meczu temperatura w Wiedniu ma wynosić ponad 30 stopni. Transmisję przeprowadzi Viaplay oraz austriacka telewizja.

źródło: własne