W marcu Lechia z powodu przerwy reprezentacyjnej rozegrała tylko trzy spotkania. Bilans? Cztery na dziewięć możliwych punktów. Ale w marcu działo się o wiele więcej - także na naszym portalu. Przeprowadziliśmy wiele wywiadów, a także pierwszą transmisję LIVE z meczu rezerw. 

Na początku marca wystartowała runda wiosenna w IV lidze. Z tej okazji porozmawialiśmy z trenerem drugiej drużyny Lechii - Tomaszem Byszko - na temat sytuacji zespołu, planów i oczekiwań. Rezerwy w pierwszym meczu zmierzyły się z Borowiakiem Czersk. Był to także pierwszy, historyczny mecz transmitowany live na naszym kanale - Lechia TV. I choć dziś zespół rezerw już nie funkcjonuje, to warto przypomnieć wywiad ze szkoleniowcem, który dziś pracuje z drużyną U17. 

5 marca seniorzy Lechii rozegrali pierwszy mecz w ekstraklasie w marcu. Niestety nie był to zbyt udany wieczór na Polsat Plus Arenie. Biało-Zieloni tylko zremisowali 1:1 z Wisłą Kraków, która była wówczas jednym z najgorszych zespołów w lidze. Piłkarze Tomasza Kaczmarka rozegrali koszmarną drugą połowę. Tydzień później gdańszczanie zaprezentowali się jeszcze gorzej i przegrali na wyjeździe 0:1 z Piastem Gliwice.

18 marca klub ogłosił przedłużenie kontraktu z Filipem Koperskim. Był to kolejny piłkarz, po Macieju Gajosie, który w tym roku otrzymał nową umowę. "Koper" związał się z klubem do końca czerwca 2026 roku. Dzień później Lechia wygrała 2:0 z Górnikiem Łęczna. Był to ważny moment dla Christiana Clemensa, który zdobył debiutancką, i jak dotychczas jedyną, bramkę w ekstraklasie. Oprócz niego do siatki trafił Łukasz Zwoliński. Starcie z Górnikiem było ostatnim meczem przed marcową przerwą reprezentacyjną.

W przerwie na kadrę na obiekcie gdańskiego GOSiru przy ulicy Traugutta 29 odbył się pierwszy trening dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które musiały opuścić swój kraj. Na zajęciach zorganizowanych przez klub nie mogło zabraknąć naszych kamer, które uwieczniły to wydarzenie.

W marcu odwiedziliśmy także w Luzinie byłego zawodnika Lechii - Pawła Buzałę. "Buzi" udzielił nam obszernego wywiadu, w którym opowiedział nie tylko o wspomnieniach związanych z klubem, ale też o swojej obecnej pracy trenerskiej.

źródło: własne