Lechia Gdańsk w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 12:40 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk rozegra swój czwarty mecz Fortuna 1 Ligi, mierząc się z beniaminkiem Zniczem Pruszków. Będzie to kolejny sprawdzian dla drużyny Szymona Grabowskiego, która jak najszybciej pragnie ustabilizowania pozycji w lidze. 

Po trzech odmiennych spotkaniach, jakie rozegrała Lechia Gdańsk na start Fortuna 1 Ligi, ciężko jak na razie odczuć stabilizację w osiąganych wynikach. Solidna wygrana 4:2 z Chrobrym Głogów, gol w ostatniej minucie, który doprowadził do porażki z Motorem Lublin oraz remis ze spadkowiczem Wisłą Płock - te wyniki wywołują bardzo mieszane uczucia wśród gdańskich sympatyków, liczących na jak najszybszy powrót do Ekstraklasy. Transfery takich piłkarzy jak Camilo Mena, Bogdan Sarnavsyki, Ivan Zhelizko czy Dawid Bugaj na pewno pomogą w osiągnięciu tego celu. Dobrym testem dla tych zawodników będzie spotkanie z sensacyjnie rozpoczynającym ten sezon Zniczem Pruszków.

Drużyna z województwa mazowieckiego w poprzednim sezonie eWinner 2 Ligii zajęła 2 miejsce, wyprzedzając w ostatniej kolejce sezonu Kotwicę Kołobrzeg i gwarantując sobie tym samym awans bezpośredni. W minionym sezonie drużyna Mariusza Misiury zdobyła 49 goli, tracąc przy tym jedynie 37. Najlepszym strzelcem minionego sezonu eWinner 2 Ligii był właśnie zawodnik Znicza Pruszków, Maciej Firlej, który strzelił dla zespołu z Pruszkowa 21 goli. Po takim fantastycznym sezonie odszedł on jednak do beniaminka Ekstraklasy, Ruchu Chorzów. 

Zawodnikami, którzy są szczególnie interesujący w spotkaniu z Lechią Gdańsk są na pewno Paweł Moskwik (w przeszłości m.in. Piast Gliwice czy Motor Lublin), Japończyk Shuma Nagamatsu czy młody Miłosz Mleczko (w przeszłości m.in. Lech Poznań czy Widzew Łódź). Warta zauważenia jest również postać Mateusza Cegiełki, który występował w drużynie z Gdańska w latach 2018-2020.

Czy Lechia Gdańsk odniesie zwycięstwo z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi? Czy to jednak była drużyna Roberta Lewandowskiego będzie w tej rywalizacji górą? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w niedzielę. Początek meczu o godzinie 12:40. Transmisja w Polsacie Sport. 

źródło:  własne