lechia

O sprawach związanych z inauguracją rundy wiosennej na PGE Arenie rozmawiamy z rzecznikiem klubu Michałem Lewandowskim.

1. Niedługo inauguracja wiosny na PGE Arena ile biletów będzie przeznaczonych dla kibiców z Krakowa?

 

- Na dziś pula biletów dla kibiców z Krakowa wynosi 2030 sztuk (cały sektor gości). Oczywiście jeśli będzie większe zainteresowanie będzie możliwość dokupienia kolejnych wejściówek.


2. W tej rundzie wprowadziliście możliwość kupna abonamentu na parkingi- czy to będzie opłacalne?

- Abonament jest absolutnie najbardziej opłacalny. Kosztuje 30 zł za 6 spotkań rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy, czyli za jeden mecz osoba z niego korzystająca płaci 5 zł. Tymczasem zakup pojedynczych wjazdówek na parking w przedsprzedaży (przed dniem meczowym) to wydatek już 8 zł za każdy mecz. Najdrożej będzie w dniu samego meczu, bo wtedy trzeba będzie zapłacić za parking 10 zł, czyli normalną dotychczasową stawkę. Więc z prostej matematyki wynika, że kupując dziś abonament na 6 spotkań można zaoszczędzić nawet połowę pieniędzy jakie trzeba by wydać nabywając bilety parkingowe na każdy mecz osobno w dniu samego spotkania.

 

3. Na Stadionie Narodowym, który nie został jeszcze przetestowany 1 sierpnia zagra Madonna- już są sprzedawane bilety na to wydarzenie. W Gdańsku podobno też planowany jest koncert jakiejś bliżej nieokreślonej gwiazdy- kiedy należy spodziewać się konkretów?

 

- Jak tylko zostaną podpisane odpowiednie umowy i będzie można to oficjalnie ogłosić.

 

4. Za siedem dni koniec okienka transferowego- czy można spodziewać się jeszcze jakiś ruchów personalnych do klubu?

 

- Jak słusznie Pan zauważył okienko transferowe zamyka  się 29 lutego. Do tego czasu są możliwe jeszcze jakieś ruchy kadrowe. Jeśli nastąpią będziemy o nich informowali.

 

5. Jak przedstawia się sprzedaż karnetów na rundę wiosenną?

 

- Karnety są cały czas w sprzedaży, rozpoczęliśmy też kampanię promocyjną dotyczącą abonamentów. Na chwilę obecną sprzedanych jest ponad 3200 abonamentów, ale proszę pamiętać o tym, że przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaż była zamknięta – tylko dla posiadaczy karnetów z rundy jesiennej.

 

6. Czy klub prowadzi jakieś działania (rozmowy) w celu zapewnienia transportu zbiorowego? Jak wiadomo cały czas trwają prace na węźle kliniczna a tramwaje zapewne będą nadal wstrzymywały kursy po meczach.

 

- Rozmowy cały czas są prowadzone. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę jak  wygląda sytuacja z remontami dróg i torów wokół stadionu. Powstaje dopiero peron kolejki, który ma być jednym z głównych elementów całego rozwiązania transportu publicznego na mecze na PGE Arenie Gdańsk. Więc systemowych rozwiązań, regularnie funkcjonujących w tym zakresie pewnie możemy spodziewać się dopiero na kolejny sezon.

 

7. Kibice niecierpliwą się w temacie muzeum, czy wiadomo już co z jego otwarciem?

 

- Prace adaptacyjne na terenie muzeum cały czas trwają pod okiem naszego kustosza - Zbigniewa Zalewskiego. Chcielibyśmy, aby muzeum było otwarte jak najszybciej. Kłopotem jest jednak też fakt, że pomieszczenie, w którym będzie muzeum chce na turniej Euro 2012 zagospodarować również UEFA. Nie jest więc wykluczone, że w docelowej formie będzie ono działało dopiero po turnieju.

 

8. Planujecie prezentacje drużyny przed rundą wiosenną?

 

- Tak, prezentacja jest planowana. Szczegóły zamierzamy ogłosić w najbliższym czasie.

 

9. Ostatnio dało się zauważyć że nasz stadion przecieka (bar T29). Co jest tego przyczyną i jak wyglądają prace naprawcze.

 

- Przyczyną była awaria rury poza terenem Baru, a konkretnie nad nim. Prace naprawcze trwają, natomiast jest to w gestii głównego wykonawcy stadionu, którego ekipy cały czas jeszcze pracują na obiekcie.