×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 7227.

W dniach 28/29.06.2014 drużyna Lechii Gdańsk rocznika 2004 wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Baltic Football Cup, który odbywał się na obiektach GOSiR w Gdyni.

W pierwszym dniu turnieju w fazie grupowej zgromadzili 13 punktów pokonując Polonię Warszawa, Znicz Kłobuck, AP Chojnik Jelenia Góra, Beniaminka Starogard Gdański oraz remisując z DAP Toruń. Wszystkie mecze odbywały się na naturalnej murawie.
W niedzielę zagrali w kolejnej grupie gdzie walczyliśmy o wejście do półfinałów. Grali ze zmiennym szczęściem, wygrywając 2:0 z Arką Gdynia, remisując z Talentem Białystok i przegrywając z Widzewem Łódź. Jednakże osiągnięte wyniki pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do półfinału. Tam czekał już na nich faworyzowany zespół Evertonu. Chłopcy z Anglii pokonując nas pokazali klasę jak w każdym meczu przedmiotowego turnieju. Trzeba stwierdzić, iż z tak dobrą drużyną jak Everton naszym chłopcom przyszło się zmierzyć po raz pierwszy od początku powstania naszej drużyny. W związku z porażką w półfinale chłopcy zagrali w meczu o trzecie miejsce z rosyjskim Sduszor Kaliningrad 2004. Mecz odbył się na głównej płycie obiektu w Gdyni.
Przy wspaniałej oprawie, ulewnym deszczu i gorącym dopingu zobaczyliśmy niezwykle emocjonujący mecz. Przegrywaliśmy 1-0, ale do końca walczyliśmy i wygraliśmy 2-1 zdobywając trzecie miejsce na całym turnieju. Turniej wygrała drużyna Evertonu, która co trzeba śmiało stwierdzić była na chwilę obecną poza zasięgiem wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju - Wielka Piłka Małych Piłkarzy:). W turnieju wystąpiliśmy w następującym składzie: Mikołaj Żurawski, Szymon Zimnicki, Kuba Wireński, Adam Głodek, Kacper Urbański, Dorian Ramczykowski, Patryk Święczkowski, Bartek Kula, Mateusz Nawrocki, Adrian Kłosek.

Gratulujemy wspaniałej postawy w tak dobrym turnieju!

Baltic

Źródło: Lechia Gdańsk 2004