Przed meczem Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice trener gdańszczan Bogusław Kaczmarek może mieć problem z obsadą pozycji defensywnego pomocnika. Niewykluczone, że na tej pozycji w sobotę zagra Krzysztof Bąk, który w Lechii nominalnie gra na środku obrony

W dotychczasowych trzech meczach, które Lechia zagrała w tym sezonie w ekstraklasie, Kaczmarek za każdym razem wystawiał inną parę defensywnych pomocników. W spotkaniu z Polonią Warszawa byli to Andreu i Łukasz Surma, w meczu z Pogonią Szczecin Andreu i Marcin Pietrowski, zaś przeciwko Koronie Kielce zagrali Pietrowski i Lewon Hajrapetjan. Wszystko wskazuje na to, że w meczu z Piastem środek pola biało-zielonych po raz kolejny ulegnie modyfikacjom.

Do ewentualnej zmiany w składzie zmuszają "Boba" kontuzja Andreu, który dochodzi do siebie po urazie przywodziciela, jakiego nabawił się w meczu w Szczecinie oraz czerwona kartka, którą ukarany został Pietrowski w Kielcach. Kaczmarek musi więc szukać alternatywy dla Pietrowskiego, bo tego czekają dwa mecze przymusowej pauzy i dla Hiszpana, który może nie zdążyć wrócić do pełni formy na mecz z Piastem.

Na ewentualnej nieobecności tej dwójki skorzystać może przede wszystkim Surma, który po meczu z Polonią w dwóch następnych spotkania zaczynał na ławce rezerwowych. Surma dał jednak za każdym razem dobre zmiany i bardzo liczy na powrót do wyjściowej jedenastki. Partnerem Surmy może być Hajrapetjan lub Bąk, choć ten ostatni w drużynie z Gdańska jest przede wszystkim środkowym obrońcą. Bąk jako defensywny pomocnik zagrał jednak już w Kielcach, gdzie wszedł w miejsce Ormianina. Na tej samej pozycji Bąk wystąpił również w piątkowym meczu Młodej Ekstraklasy, w którym Lechia pokonała Polonię Warszawa 4:2.

Dla Bąka pozycja defensywnego pomocnika nie jest do końca nowością, gdyż w tej roli piłkarz występował na boisku jeszcze jako zawodnik "Czarnych koszul". W Lechii póki co Bąk występował najczęściej jako stoper bądź prawy obrońca.

Źródło: Sport.pl

O AUTORZE
Author: Piotr.Chistowski
Ostatnio napisane przez autora

back to top

Joomla Guru