W sobotę piłkarze Arki Gdynia przegrali z Wisłą Płock 1:2. Na pomeczowej konferencji prasowej były już trener Aleksandar Rogić poinformował, że był to jego ostatni mecz na ławce żółto-niebieskich. Nazwisko nowego  szkoleniowca nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, natomiast mówi się o ponownym zatrudnieniu w Gdyni Leszka Ojrzyńskiego. Co ciekawe, byłaby to już czwarta z rzędu (!) zmiana trenera w Arce bezpośrednio przed derbami Trójmiasta.

Powoli zaczyna się to już robić tradycją. W grudniu zazwyczaj pada śnieg, latem z reguły jest ciepło, Lechia nie przegrywa derbów. Do tego można dorzucić zmianę trenera w Arce bezpośrednio przed meczem z Lechią. Dzieje się tak w ostatnim czasie regularnie. 

Aleksandar Rogić zaczynał pracę w Arce od... derbów z Lechią w Gdyni (wówczas w dramatycznych okolicznościach padł remis 2:2). Na rewanż już nie przyjedzie. Co ciekawe, wcześniej pracę przed derbami tracili w Arce Grzegorz Niciński, Jacek Zieliński i Zbigniew Smółka. Z tym ostatnim w ogóle była przedziwna sytuacja, bo sam zainteresowany dowiedział się o zwolnieniu... na godzinę przed derbami.

Jak to mówią - tonący brzytwy się chwyta. Arka jest w bardzo nieciekawej sytuacji. Jest obecnie na czternastym miejscu w tabeli (a więc miejscu spadkowym), ale traci do bezpiecznej lokaty aż sześć punktów.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora