lechia

Były pomocnik Polonii Warszawa Andreu podpisał roczny kontrakt z Lechią Gdańsk. W umowie zawarto opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

- Piłkarza o takich predyspozycjach szukałem. Znam go z Polonii Warszawa i wiem, na co go stać. Jeśli będzie dobrze przygotowany fizycznie, może być jednym z najlepszych defensywnych pomocników w lidze - uważa szkoleniowiec Lechii Bogusław Kaczmarek.

Hiszpan po odejściu z Polonii, w której grał przez półtorej sezonu, był piłkarzem australijskiego Auckland City FC i gruzińskiego Dinama Tbilisi. W sumie przez dwie ostatnie rundy zagrał w sześciu meczach ligowych.

W Gdańsku nie zagra natomiast Kent Havard Eriksen, który nie zostanie piłkarzem Lechii Gdańsk. Norweg nie zachwycił trenera Bogusława Kaczmarka podczas sobotniego sparingu z Chojniczanką Chojnice, w którym sprawdzano przede wszystim juniorów. Na angaż w gdańskim klubie wciąż mają natomiast szanse Przemysław Kostuch i Grzegorz Gicewicz. W ich przypadku decyzja zapadnie w poniedziałek przed wyjazdem na zgrupowanie do Wronek.