Serwis 90minut.pl jak zawsze stanął na wysokości zadania i przygotował solidną analizę sytuacji w Ekstraklasie.

Na cztery dni przed końcem sezonu wciąż trwa walka o mistrzostwo Polski, udział w pucharach i utrzymanie w lidze. Przedstawiamy analizę sytuacji w T-Mobile Ekstraklasie po meczach 35. kolejki grupy mistrzowskiej i 36. kolejki grupy spadkowej.

Lech, aby zapewnić sobie mistrzostwo, musi zdobyć w ostatnich dwóch kolejkach co najmniej tyle samo punktów co Legia i nie mniej niż o cztery mniej od Jagiellonii. Lech zapewni sobie zatem mistrzostwo już w środę, jeśli wygra, a Legia przegra. Dwa zwycięstwa Lecha dadzą mu mistrzostwo bez względu na wyniki Legii i Jagiellonii. 

Legia obroni mistrzostwo, jeśli w dwóch ostatnich kolejkach zdobędzie co najmniej o jeden punkt więcej od Lecha i nie mniej niż o trzy mniej od Jagiellonii.

Jagiellonia będzie mistrzem tylko w przypadku dwóch zwycięstw, jeśli dodatkowo Lech zdobędzie co najwyżej jeden punkt, a Legia co najwyżej dwa punkty. A zatem zwycięstwo Lecha lub Legii albo brak wygranej Jagiellonii pozbawi klub z Białegostoku szans na mistrzostwo już w środę. 

Liga Europy

Pierwsze trzy drużyny w tabeli mają już zapewniony udział co najmniej w Lidze Europy. Kolejne cztery walczą o udział w LE. Jedynym zespołem grupy mistrzowskiej, który stracił już szanse na puchary, jest Pogoń.

Jedynym zespołem, który może zapewnić sobie udział w pucharach już w najbliższej kolejce, jest Śląsk. Stanie się tak, jeśli: 
- Śląsk wygra 
ORAZ 
- Lechia nie wygra  

Zobacz cały artykuł

Źródło: 90minut.pl

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora