Piątek był dniem spotkań z Josefem Wernze.

Zanim doszło do wieczornej konferencji z dziennikarzami większościowy udziałowiec Lechii Gdańsk spotkał się z LOTOSem i z Prezydentem Adamowiczem. Jak pisze na swoim Blogu Prezydent: Chciałem jako rzecznik nie tylko Miasta Gdańska – sponsora ale i kibiców, powiedzieć wprost panu Wernze co biało-zielonej społeczności leży na sercu.
Mówiłem o potrzebie przejrzystości w mechanizmach decyzyjnych i finansach spółki. Że nie ma zgody na rządy z tylnego siedzenia. Jasno powiedziałem, że oczekujemy aby Adam Mandziara – przedstawiony prze Josefa Wernze – jako autora inwestycji w Lechię, wziął odpowiedzialność za spółkę.
Między innym poruszałem sprawę dopuszczenia wychowanków Lechii do gry w zespole i szkolenia młodych piłkarzy.

Po spotkaniu z Prezydentem Adamowiczem Josef Wernze pojechał na spotkanie z Pawłem Olechnowiczem, prezesem LOTOS, ponieważ główny sponsor jest również zaniepokojony sytuacją wewnątrz spółki. Wiemy również, że sponsor może zawsze cofnąć wsparcie finansowe.

Kontynuuje dalej Prezydent: Nasuwa się naturalnie pytanie, czy moje czy prezesa Olechnowicza spotkanie z panem Wernze może wnieść coś pozytywnego?
Pamiętajmy, że obecny główny udziałowiec i inni inwestorzy, którzy są dla nas anonimowi, odkupili od Kuchara pakiet udziałów nie z powodu miłości do Lechii i Gdańska, ale jako inwestycję. Przypuszczam, że nie są szejkami naftowymi – mają ograniczone zasoby pieniędzy. Pewnie kiedyś będą chcieli odsprzedać z zyskiem pakiet (tak jak to zrobił Andrzej Kuchar).

Mam nadzieję, że tak pan Wernze jak i pan Mandziara odebrali od miasta i LOTOSu naszą opinię i oczekiwania, w sposób szczery do bólu. Przyjdzie poczekać na owoce.

Zapytacie mnie jeszcze czy większościowi udziałowcy są wiarygodni? Nie wiem, ale na dziś innych nie ma….
Mam nadzieję, że wkrótce zapracują sobie na nasze zaufanie
- zakończył Prezydent Adamowicz.

Źródło: adamowicz.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora