Adam Dźwigała, Ariel Borysiuk, Diogo Ribeiro pozytywnie przeszli testy medyczne i podpisali umowy z Lechią Gdańsk.

Umowa Dźwigały będzie obowiązywać do końca czerwca 2017 r. Zawodnik przechodzi do Lechii na zasadzie transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok. W drugą stronę przeniesie się natomiast Partyk Tuszyński,  któremu dziękujemy za grę w Gdańsku.

Adam Dźwigała to 18-letni pomocnik, który przez ostatnie dwa sezony grał w I zespole Jagiellonii Białystok. W sumie na poziomie ekstraklasy rozegrał 37 spotkań strzelając 5 goli.

 

Borysiuk przechodzi do Lechii z Kaiserslautern również na zasadzie transferu definitywnego, a jego umowa także będzie obowiązywać do końca czerwca 2017 r. Ariel Borysiuk ma 22 lata, jest środkowym pomocnikiem ostatni sezon spędził w rosyjskiej Wołdze Niżni Nowogród. Wcześniej grał w niemieckim FC Kaiserslautern gdzie trafił z Legii Warszawa. W polskiej ekstraklasie rozegrał 90 spotkań strzelając 4 bramki.

 

23-letni Diogo Ribeiro z kolei to środkowy napastnik, który w ostatnim sezonie występował w rezerwach Sportingu Braga. W 40 meczach ligowych strzelił 11 goli. Portugalczyk trafia do Gdańska na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez rok i zawiera opcję przedłużenia.

 

Źródło: Lechia.pl/90minut/własne