Na testach w Lechii przebywa obecnie Łotysz Kristers Tobers. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin ma przejść badania medyczne, a po nich podpisać kontrakt z biało-zielonymi. To 19-letni środkowy obrońca, który ma wzmocnić rywalizację na tej pozycji.

Więcej niż prawdopodobne jest to, że w Lechii nie zagra więcej Błażej Augustyn (jego sytuacja jest podobna do tej Sławomira Peszki, Artura Sobiecha i Rafała Wolskiego, natomiast ze względu na kontuzję i wygasający w czerwcu kontrakt klub nie informował o pożegnaniu stopera). Nic więc dziwnego, że gdańszczanie rozglądają się za wzmocnieniami na tej pozycji, ponieważ pewniakami do gry są w tym momencie jedynie Michał Nalepa i Mario Maloca. Na początek wybór padł na 19-letniego Kristersa Tobersa, który jest regularnie powoływany do pierwszej reprezentacji Łotwy.

Co o nim wiemy? Ma 19 lat, mierzy 189 centymetrów wzrostu, jest prawonożny, ostatnio występował w łotewskim klubie FK Lipawa. W poprzednim sezonie (na Łotwie gramy systemem wiosna-jesień) zagrał w dwudziestu czterech meczach (w zdecydowanej większości w pełnym wymiarze czasowym), a jego zespół zajął na koniec rozgrywek szóste miejsce w tabeli. Do tego należy doliczyć cztery spotkania w eliminacjach Ligi Europy (w sumie komplet 360 minut). Na Łotwie uznawany jest za spory talent.

Polscy kibice mogą kojarzyć go tak naprawdę jedynie z występów przeciwko biało-czerwonym w zakończonych pod koniec ubiegłego roku eliminacjach do mistrzostw Europy. W obu spotkaniach wchodził z ławki w drugiej połowie.

Łotewskie media ten transfer podają jako pewny. Sugerują, że finalizacja nastąpi w najbliższy piątek i piłkarz poleci razem z drużyną na obóz do Turcji.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w Lechii nie zagra Nuno Santos, o którym pisaliśmy we wtorek. Pod znakiem zapytania stanęło również pozyskanie Filipa Starzyńskiego z Zagłębia Lubin. Prawdopodobnie zawodnik zostanie w swoim obecnym klubie. Według informacji Krzysztofa Stanowskiego z Weszlo.com kontrakt z Lechią (obowiązujący od lata) podpisze natomiast Bartosz Kopacz, kolejny środkowy obrońca.

źródło: sportacentrs.com / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora