lechia

Już 9 lipca na terenach PGE Areny Gdańsk odbędzie się jedna z najbardziej renomowanych imprez muzyki klubowej i elektronicznej na świecie. Festiwal Global Gathering Polska przenosi się z Poznania do Gdańska!

Organizatorzy imprezy stawiają przede wszystkim na muzykę. Dla publiczności w Gdańsku zagrają m. in. Armin Van Buuren, Dj Andrew Fletcher / Depeche Mode, Richie Hawtin, Martin Solveig, Markus Schulz, Gareth Emery, Kai Tracid, Marco Bailey, Moguai, Eric Sneo, Sebastian Gamboa (Pacha Ibiza Resident) i inni.

Kolejnym fundamentem imprezy jest umożliwienie udziału w niej wszystkim chętnym bez względu na status społeczny, narodowość czy wiarę.  Co ważne będą oni bawić się bezpiecznie m. in. dzięki zaaranżowaniu imprezy na terenie otwartym zaopatrzonym w punkty medyczne i zabezpieczanym przez wykwalifikowaną agencję ochrony.

Od czasów pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w Warwickshire w Wielkiej Brytanii, gromadzącej ponad 25 000 ludzi, festiwal jest najważniejszym wydarzeniem nie tylko brytyjskiej sceny muzycznej, lecz jednym z ważniejszych eventów muzyki klubowej na świecie. W kolejnych latach liczba ta stale rosła, by w 2007 roku osiągnąć 75 000. Renoma marki, jaką jest Global Gathering przyciąga nie tylko mieszkańców wysp Wielkiej Brytanii, ale również fanów z całego świata: Francji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Węgier, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, a także Polski(!). W tym roku odbędzie się już 11 edycja imprezy na Wyspach Brytyjskich!

Sukces jaki odniósł projekt Global Gathering w Wielkiej Brytanii spowodował, że festiwal odbywał się również w takich krajach, jak: USA, Turcja, Białoruś, Ukraina, Rosja i Korea. W tym roku zagości także już po raz 4 w Polsce.

"Global Gathering zawsze gromadzi największych DJ-ów różnych stylów muzycznych z całego świata.  To jest niesamowite!"
David Guetta

"Global Gathering stał się jednym z podstawowych festiwali na świecie.”
Armin Van Buuren

“Po prostu najlepszy festiwal muzyki elektronicznej na świecie, bez pominięcia kogokolwiek.”
Carl Cox

"Uwielbiam przebywanie na Global Gathering. To jest festiwal, na którym DJ musi wystąpić. Każdy, kto jest kimś, zawsze się na nim pojawia!"
Eric Prydz

Źródło: własne / lechia.pl